gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kurumlarimizda Pesah hazirliklari
Kurumlarimizda Pesah hazirliklari
Bu sene 5767 İbrani yılına göre 2 Nisan Pazartesi akşamı başlayarak 10 Nisan Salı günü sona erecek olan Pesah Bayramı vesilesiyle dost ve akrabalarının bayramlarını kutlamak isteyen dindaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla, cemaat kurumlarımızın özenle hazırladıkları hediyelikleri tanıtıyoruz. Tüm kurum yetkilileri

Matan Baseter – Barınyurt
1930 yılından bugüne ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatarak onların ekonomik ve sağlık sorunlarını olanaklar dahilinde çözümleyerek destek olmayı amaçlayan Matan Baster- Barınyurt, geçen sene başlattığı uygulamaya bu yıl da devam ediyor. Bu uygulama kapsamında ihtiyaçlıya gönderilebilecek üç farklı yardım paketi hazırlandı. Giysi Paketi, Bayram Özel Gıda paketi ve Aylık Gıda Paketi bağışınız yakınlarınıza gönderilecek olan sembolik bir hediye ile bilgilendirilecek.
Tel: (0212) 244 13 53 -  249 79 37- 249 56 64   Faks: (0212) 293 60 22
e-posta: mbaseter@nevesalom.org

Or - Ahayim Hastanesi Vakfı
Balat Or-Ahayim Hastanesi’nde gönüllü çalışan  Pembe Melekler, dostlarınız için kasede portakal tatlısı, şarap, çocuklar için hazırlanmış bir kutu, matsa koymak üzere de kullanılabilecek içinde kestane şekeri bulunan kare tabak, tabakta ayva helvası, içi krokanla doldurulmuş tabak, içinde beyaz ve kırmızı şarap, hamursuz, bir kase beyaz tatlı ve şekerlemeler bulunan tepsi ve tebrik kartı seçenekler arasında bulunuyor. Ayrıca hastanenin hikayesini aktaran "Sevgi ve Şefkatin 100 Yılı" kitabını Türkçe ve İngilizcesini de gönderebilirsiniz.
Tel: (0212) 491 00 00 (pbx)- (0212) 635 92 80 (0212) 292 04 60 (pbx)
Faks: (0212) 251 66 67 http: www.orahayim.com

Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği
Bağış severlerin desteği ile himayesi altında bulunan çocukların geleceklerine katkıda bulunan Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği (Orfelina) tebrik kartları ve çeşitli hediyelikler  hazırladı. Okul Bursu katkı payı adı altında hazırlanmış objelerden, özel bağış seçeneklerinden ve bayram kartlarından seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra nihaleli kapaklı servis tabağı, salata seti,  demlik setleri, ikili kahve takımları ve reçellik setleri, bölmeli seramik tabak seçenekler arasında. 
Tel: (0212) 231 12 46 / 296 46 16 Faks: (0212) 296 46 17 
e-posta: yetim@ttnet.net.tr÷


İzmir İyi Niyet Gönüllüleri
İzmir İyi Niyet Gönüllüleri, de Pesah Bayram hazırlıklarını tamamladılar. Yıl içi faaliyetlerini sürdüren kurum her yıl yenilenen bayram kartlarının yanı sıra bu yıl: şarap şişe  kılıfı, şık albümler, seder  tabakları, yemek tarif defterleri ve muhtelif hediyelik eşyaları İzmir içinde ve dışında evlere teslim ediyorlar
Tel: 0 232 - 465 05 35 ya da 0 232 - 464 49 98 2


Öğrencilere Yardım Derneği 
Mişne Tora

Binlerce öğrencinin hazırlık sınıfından üniversite mezuniyetine kadar eğitimlerini sağlayan, tüm ders ve giyim malzemelerini temin eden, onların sosyal yaşantılarına destek veren ve mezuniyet sonrası iş temin eden ÖYD’nin hazırladığı hediyeliklerden seçerek hem sevdiklerinizin bayramını kutlamış, hem de öğrencilere destek vermiş olacaksınız. Bu yıl tebrik kartlarının yanı sıra badem ezmesi doldurulmuş kase, şarope doldurulmuş kavanozlar, badem ezmesi kutusu eşliğinde züccaciye çeşitleri ve Yusuf Besalel’in Yahudi Tarihi adlı kitabı seçenekler arasında.
Ayrıca öğrencilerin başarılarını simgeleyen Takdir ve Teşekkür belgeleri, öğrencilere kitap ve burs katkısı olarak dönecek plaketler de hazırlanmış.
Tel: (0212) 230 90 27 - 230 90 55- 232 29 37   Faks: (0212) 241 72 74  e-posta: misnetora@yahoo.com


İhtiyarlara Yardım Derneği
Yardımseverlerin katkılarıyla kurumlarında yaşamlarını sürdüren  pansiyonerlerine  rahat, huzurlu ve mutlu bir yaşam sunan İYD Pesah Bayramı için çeşitli hediyelikler ve sertifikalar hazırladı.   Bağışseverliğin bir göstergesi olan platin, altın, gümüş, bronz yaşam destek sertifikaları, Beki Bardavid ile Fani Ender’in hazırladıkları “Trezoro Sefaradi” kitapları, ev, iş ve sağlık duaları içeren Hamsa’lar, Seder Tabağı, dore cam tabakta Pesah keki,  Matsa saklama kabı, bulmeulos tavası, yumurta tabağı, kristal Şabat şamdanı, çay setinin yanı sıra gümüş objeler seçenekler arasında. Ayrıca çeşitli çiçek aranjmanları ve geleneksel kart ve çiçekli kartları da tercih edebilirsiniz. 
Tel (0212) 238 94 94 Pbx Faks: (0212) 253 02 01,
e-posta: iyd.tr@superonline.com   http: www.iyd.org.tr

Gözlem Gazetecilik  Basın ve Yayın A.Ş.
Tüm kurum ve derneklerimizin yanı sıra Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayıncılık da dostlarınız ve sevdiklerinizin bayramlarını kutlamaya yardımcı oluyor. Sevdikleriniz için kitaplığımızın geniş yelpazesinden tercih edeceğiniz yerli yabancı kitaplar, objeler vs. özel fiyatlarla seçenekler arasında.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008