gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Elie Wiesel`e Holokost inkârcisindan çirkin saldiri
Elie Wiesel`e Holokost inkârcisindan çirkin saldiri
Nobel Barış Ödülü sahibi ve Holokost konusunda önde gelen eğitimcilerden olan Elie Wiesel, San Francisco`da katıldığı bir barış konferansı sırasında, otelin asansöründe saldırıya uğradı. Polis, saldırganın büyük ihtimalle ‘holokost inkârcısı` olduğunu belirtti.
Toplama kamplarında yaşadığı tecrübeleri çeşitli kitaplarda anlatarak dünyaya ileten Wiesel’e, konferans için bulunduğu Argent Oteli’nin asansöründe yaklaşan bir adam, röportaj talebinde bulundu. Wiesel’in görüşmeyi otel lobisinde yapmak istemesi üzerinde, röportajı odada yapmak için ısrar eden saldırgan, 78 yaşındaki Wiesel’i asansörden dışarı sürükleyerek çıkarmaya çalıştı. Wiesel’in bağırmasıyla saldırganın kaçması üzerine, Wiesel lobiye inerek polis çağırdı.
1 Şubat gecesi meydana gelen olay polis tarafından suç kapsamında incelenirken, bir antisemit sitede kendini ortaya çıkartan Eric Hunt, olayın sorumluğunu üstlendi. Sitede olayı anlatan Hunt, “Onu odama getirip, ‘Gece’ kitabında anlattığı olayların gerçek dışı olduğu konusunda konuşmak istiyordum” dedi. Haftalardır Wiesel’i takip ettiğini belirten Hunt, amacının Wiesel’i köşe sıkıştırarak gerçekleri söyletmeyi ve videoya kaydetmeyi planladığını belirtti.
San Francisco Polisi, Hunt’ın açıklamalarını araştırmaları kapsamına aldıklarını belirtti. Avustralya’dan Andrew Winkler’a kayıtlı gözüken web sitesinin yayını ise geçtiğimiz Cuma gecesi durduruldu.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008