gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
GKD`nin faaliyetleri
GKD miniklerinin ziyaretiAğaçların yılbaşısı olarak nitelendirilen Tu Bişvat Bayramını kutladığımız bu günlerde Göztepe Kültür Derneği minikleri Barınyurt`u ziyaret ettiler.

Tu-Bişvat kutlaması
6 Şubat Salı akşamı Göztepe Kültür Derneği 1994񮖛 doğumlu 22 çocuğun hazırladığı  “Dani’nin Ağacı” adlı tiyatro ile Tu-Bişvat kutlamasını gerçekleştirdi. Oyun; ağaçları kestiği için rüyasında yargılanan bir babanın hikayesini anlatıyor. İyi huy, kötü huy ve ikisinin ortası olan bir huyun  arasında kalarak ağaçları kesmenin yanlış olduğu vurgulanan oyun konukların büyük beğenisini aldı. GKD yetkilileri gençlere ve çocuklara tiyatro sevgisini aşıladıklarını ve bir ilki gerçekleştirerek bu yaş çocuklarının yeteneklerini keşfetmesine ve geliştirmesine büyük katkıda bulunduklarını ifade ettiler.
Tiyatro bitiminde  danslar ve şarkılar söylendi. Ağaçların öneminin bu kadar güzel vurgulandığı oyunun yazımında ve sahnelenmesindeki büyük başarıyı öven Rav Yeuda Leon Adoni daha sonra bayramın anlamını anlattı. Tu-Bişvat kutlaması gençlerin dağıttıkları yemişlerden sonra konukların GKD Hanımlarının hazırladıkları tatlıları tadılmamalarıyla sona erdi.

Renkli kültür gezisi
Göztepe  Kültür Derneği Kültür Gurubunun geleneksel gezisi Vivi Fins’in organizasyonu ile geçtiğimiz hafta gerçekleşti.
11 Şubat Pazar günü Sakıp Sabancı müzesi’ni ziyarete giden katılımcılar Cengiz Han ve Mirasçıları Sergisi’ni ziyaret ettiler. Kuruluşunun 800. yılının yaşandığı Büyük Moğol İmparatorluğu sergisinde, en yeni arkeolojik keşifler,”altın ve gümüş hazine parçaları, silah ve zırhlar, minyatürlü el yazmaları, eski haritalar, tekstil ve seramik eserlerle Moğol Budizm’inin rengarenk dünyasını tanıtan dinsel objeler sergileniyor.
Keyifle gezilen serginin ardından Sarıyer Mer restoranda balık yendi. Kahveler içilip, deniz kenarında kısa bir yürüyüşün ardından yeni bir hafta sonu gezisinde buluşmak dileğiyle geziye son verildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008