gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Barinyurt`tan haberler
Barinyurt`tan haberler
GKD miniklerinin ziyaretiAğaçların yılbaşısı olarak nitelendirilen Tu Bişvat Bayramını kutladığımız bu günlerde Göztepe Kültür Derneği minikleri Barınyurt`u ziyaret ettiler.
Barınyurt sakinlerini salonda ve odalarına bizzat giderek ziyaret eden gençler yanlarında getirdikleri kuruyemişleri ikram ettiler ve Miniaworld Çocuklarının hazırladığı tebrik kartını verdiler. Ardından pansiyonerlerle  birlikte kurumun bahçesinde fidan dikimi gerçekleşti. Teras katında yenilen yemekte,  gençlerin   Türk Sanat Müziği ile başlayıp, Tu-Bişvat’ın geleneksel şarkılarıyla sonlandırdıkları gösterisi, kurumda bayram neşesi yarattı. Birlikte dans edildi, şarkılar söylendi, günün anısına fotoğraflar çekildi.
GKD yetkilileri, gençleri kendilerini ağırlayan Barınyurt yetkililerine ve kurum idarecilerine teşekkür ettiler.

Tu-bişvat kutlaması
2 Şubat Cuma günü Barınyurt’ta gerçekleşen Tu-bişvat kutlamasında pansiyonerler bahçeye iki fidan diktiler. Herkese sepetler içinde bayramı simgeleyen kuru meyvelerin dağıtıldığı günde temenni fidanların yeşerip seneler sonra büyük ağaçlar olması ve gölgelerinden pansiyonerlerin faydalanması oldu.

Prof. Dr. Engin Eker ile  “Yaşlılıkta Depresyon”
6 Şubat Salı günü, Barınyurt'da, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Geropsikiyatri Anabilimdalı Başkanı Prof. Dr. Engin Eker “Yaşlılıkta Depresyon ve Bakıcının Tükenmişliği” konulu bir seminer verdi. Konuşmasına bir zamanlar Balat Or-Ahayim hastanesinde çalıştığını paylaşarak başlayan Dr. Engin Eker, yaşlılık kavramı ve yaşlılıkta depresyonun özelliklerini anlattı. Yaşlanmakla birlikte, depresyonun beklenilen bir değişiklik olmadığını, yaşlılarda kısa sürede meydana gelen davranış değişikliklerinin önemli olduğunu ve depresyonun tedavi edilmesi gerektiğini vurguladı.
Dr. Engin Eker, seminerinde ayrıca Alzheimer Hastalığı'na ve Alzheimer Hastalığı ile depresyonun arasındaki ilişkiyi anlattı. Yaşlı insanların bakımını üstlenen bakıcıların da etkilendiğini, bakım üstlenenler için özel eğitim programları olduğunu aktardı. Konuşmasının ardından Dr. Engin Eker, soruları yanıtladı. Katılımcıların çok yararlı bulduğu seminerin notlarını, önümüzdeki hafta perspektif sayfasında yayınlayacağız.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008