gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Nişantaşi`nda bir güzellik vahasi: TAYLIFE
Nişantaşi`nda bir güzellik vahasi: TAYLIFE
Şehrin göbeğinde, yoğunluğun tam ortasında, alışverişinizden sonra ya da öğle paydosunda ve hatta iş çıkışınızda sizi şımartacak bakımları bulabileceğiniz bir yer biliyoruz... Üstelik bu yer samimi ve sıcak atmosferiyle sizi kucaklayan bir uzmanın kanatları altında ‘en iyiyi` sunuyor: Evet size Taylife Spa`dan söz ediyoruz...
Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede kendisine yönelttiğim ilk soru, “spa ve wellness centre” açmak için neden Nişantaşı’nı tercih ettiğiydi. Metropol hayatının tam ortasında bulunan bizlerin dinlenmek ve bakımlı olabilmek için zaman ve kaliteden ödün vermek zorunda kaldığımızı farketmiş olması, Taylife Spa’nın hizmet anlayışını belirliyor. Bunun dışında uzman ve yetenekli kadrosu, neo-zen tarzda dekorasyonu ile sizi ilk andan itibaren saran dingin atmosfer bu merkezde bulabileceğiniz güzelliklerden birkaçı.
Sayısız masaj ve bakım tipini bulabileceğiniz spa’da daha önce karşılaşmadığınız pek çok incelme metoduyla da karşılaşacaksınız. Günümüzün bütün form tutma teknolojilerinin kullanıldığı bu merkez, ilginç masajları ve Uzakdoğu’dan ilham alınmış, modern araçlarla modifiye edilmiş jet-duş masajıyla da sizi şaşırtırken inceltecek. The Sofa Hotel’in alt katında geniş bir alana yayılan Taylife adımınızı attığınız ilk andan itibaren sizde “yanıbaşımdaki bu vahayı nasıl da farkedemedim!” hissini uyandırıyor. 6 çeşit cilt bakımını da bulabileceğiniz ‘Taylife’daki butik Türk Hamamı hanım tellakı ile sizi oriental bir terapiye davet ediyor. Türk Hamamı olurda sauna ve buhar banyosu olmaz mı, diyenlere müjdemiz var...
Tüm bunlarla birlikte, cam bir prizma gibi spa’nın ortasında uzanan ilginç yüzme havuzu ve jakuzi de hizmetinizde. Ufak bir vitamin barı olan spa’da meşhur taylife limonatasını yudumlarken kablosuz ağ bağlantısından yararlanabilir; vücudunuz gülümserken siz işlerinizi bilgisayar başından halledebilirsiniz. Öğle tatilinde yüzebilmek, alışverişten sonra saunada terlemek, iş çıkışı pilates yaptıktan hemen sonra uzman masörler tarafından istediğiniz masajı almak, herbirine Nişantaşı’nın ortasında ulaşabilmek ve bunların hepsini Taylan Kümeli gibi bir bilim insanının güvenirliliğiyle oluşan bir merkezde yapmak inanın cazip görünüyor.
Gelin bir de Taylife Spa’yı, kurucusu Taylan Kümeli’nin  ağzından dinleyelim:
Taylan Kümeli, sizce bir kadın spa’ya neden gelir?
Öncelikle, artık bu tercihi kadın erkek diye ayırmanın günden güne olanaksız hale geldiğini söylemeliyim. Artık erkekler de en az kadınlar kadar kendi sağlıklarına ve görünüşlerine duyarlı hale geldiler. Üstelik insanlar yalnızca sağlığı ya da  güzelliği yalnız başına istemiyorlar: bunları kaliteli ve farklı olarak istiyorlar. Günümüz insanının amacı hizmet sektöründe en özgün ve kaliteli olanı alabilmek.
Spa kaç seans olmalı?
Eğer buraya bir ihtiyaç ya da bir şikayetle geliniyorsa bu, konuya ve kişinin hedefine göre değişiklik gösterecek bir durumdur. Ama bakımlı olmak her zaman belli bir disiplinii ve rutini gerektirir.
Spa’ya gitmesi sakıncası olan kişiler var mı?
Genel sağlık durumu iyi olan herkes spaya gelebilir. Diğer yandan, kalp rahatsızlığı ya da astımı bulunanların uzman doktor kontrolünde spa terapilerine katılımı mümkündür.
Vücuda yararı nedir?
Temel yararı vücuttaki toksik madde dediğimiz zehirli maddeleri atmaktır. Ama zaman içerisinde sağlıklı incelme, spor eşliğinde bütün kasları çalıştırma ve bunların getirdiği genel yararlar da en geniş hatlarıyla söyleyebileceklerim. Gerçek bir kür isteyenler için buradaki paket programlardan yararlanmak mümkün. The Sofa Hotel’de konaklarken bu paket programlarla masajınızdan sporunuza ve beslenme programınıza kadar herşey size özel olarak bizler tarafından organize ediliyor. Bunun neticesinde sizler, istediğiniz hedefe (incelmek, form tutmak, iyileşmek vb.) ulaşırken bunların yanısıra diğer avantajlardan da yararlanabiliyorsunuz.
Türk kadını ölçüleri ile Türk mutfağındaki besin seçenekleri arasında paralellik var mıdır?
Muhakkak. Bu dünyanın her yerinde böyledir. Bizim en önemli avantajımız geniş bir beslenme yelpazemizin olmasıdır. Akdeniz formu kazandırılmış doğu yemekleri ve bu damak tadına entegre olabilen füzyon tatlan mevcut. Bu anlamda kendi istek ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda çok geniş beslenme kombinasyonları oluşturmamız mümkün. Her ne kadar Türk kadını için ince belli geniş kalçalı denilse de bu prototipin de kendi içinde sayısız defalar çeşitlenmesini değişik beslenme yorumlarına bağlayabiliriz. 

Adres: The Sofa Hotel, Teşvikiye Cad. No.123 Kat: Dž Teşvikiye
Tel: 0212 - 291 16 14 - 15
www.taylife.com e-mail: info@taylife.com

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008