gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Negev ve Sderot`a saldirilar sürüyor
Negev ve Sderot`a saldirilar sürüyor
İsrail Ordu Radyosu`nun verdiği bilgiye göre pazartesinden bu yana Negev`e 25`ten fazla, Sderot`a ise 8 tane Kassam füzesi düştü. Rapora göre, açık alana düşen füzeler mal ve can kaybına neden olmazken, Sderot`ta bir kişi ağır yaralandı
Ateşlenen sekiz füzeden üçü açık alanlara düşerken, bir füze Sderot Kasabası’na isabet etti. Sderot Kasabası’na düşen beşinci füze bir aracın zarar görmesine neden oldu. Diğer bir füze ise batı Negev bölgesinde bir eve düşerek, binaya hasar verdi. Saldırıda  ölen ya da yaralanan olmadı.
Ancak   salı sabahı Sderot’ta bir fabrikaya isabet eden füze saldırısında  bir kişi ağır yaralandı. Saldırıların sorumluluğunu İslami Cihad ve Hamas üstlendi.
Bölgede Kassam füzelerinin yol açtığı zararı ve etkilerini görmek amacıyla şehri gezen Birleşmiş Milletler temsilcisi Loıs Arbor ve ona eşlik eden Belediye Başkanı Eli Moyal öfkeli kasaba halkı tarafından çevrildi. Birleşmiş Milletlerin  İsrail’e yönelik füze saldırıları karşısında tek yanlı tutumunu protesto eden halk, araca vurarak tepkisini dile getirdi.
Genelkurmay Başkanı Dan  Halutz olayla ilgili yaptığı açıklamada, Kassam füzelerinin durdurulması için bir çözüm arayışı içinde olduklarını,İsrail’in Filistin ile anlaşmazlıklara etraflıca düşünerek çıkış yolları bulması gerektiğini belirtti. Güç kullanmanın ilk tercihleri olmadığını, her türlü olasılığın değerlendirilmesi gerektiğini açıkladı.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008