gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
El emeği göz nuru
El emeği göz nuru
Öyle birini keşfettim ki onun tasarımlarını görmeden alışverişe çıkmak istemeyeceksiniz. Sizlere el işi tasarımlarıyla adını duyuran Şeli Kohen`den bahsediyorumBatya KEBUDİ
Moda, tasarım ve bir çok alanda yenilikleri görünce aklıma bunu sizlerle paylaşmak geliyor. Belki sizin de hoşunuza gider diye… Bu aralar moda alanındaki gelişmelerle çok daha yakından ilgileniyorum. Ben modanın sezon trendlerini kendine yakıştırmak olduğunu düşünüyorum.
Her moda olan güzel midir ? Tartışılır. Ama sezonun trendlerine uygun olanı kendinize yakıştırarak giymek evet başarının anahtarıdır. Kimileri her giyindiklerini kendilerine yakıştırmayı bilirler. Sezonun modasından haberdar olmak istiyorsanız kadın dergilerinin bu alanda birçok yeniliği bir arada okurlarına sunduğunu söyleyebilirim.Her ay düzenli takip ettiğiniz dergileriniz olsun. Size küçük ipuçları veriyorlar. Bu ipuçlarını nasıl kullanacağınız size kalmış.
Modayı takip etmeyi sevdiğim için ben de her ay bu dergilerden birkaçını okuyorum. Okuduklarımı kendimce değerlendiriyorum. Birçok markanın tasarımları hakkında bu dergilerden bilgi sahibi olmak mümkün.
Hani, bir de dergilerde rastlayamayacaklarınız vardır. Onları da takip eder misiniz ? Ben onları da ederim. Ondan bundan duyduğum tasarımcıların ürünlerini de takip ederim. Herkesin dediğine kulak veririm. Ne zaman böyle bir tasarımcının kapısını çalsam mutlaka vitrinlerde rastlayamayacağım cinsten güzelliklerle karşılaşırım. Fazla kişide görülmeyen bu tasarımlar genelde herkesin ilgisini çeker. Nereden aldığınızı sorarlar ya, bayılırım. Farklı oldukları için görmekten sıkılmazsınız da, üstelik pek kimsede de yoktur.
Hal böyle olunca değmeyin keyfime…
Böyle araştırmalarımın arasında renkli tasarımlarıyla adından söz ettiren biriyle yollarımız kesişti. Yaptıklarıyla adından çokça söz ettiren Şeli Kohen’i belki tanıyanlarınız vardır. Adını sürekli duyuyordum ama ürünlerini görme fırsatım olmamıştı. Merakımdan, gerçekten sadece merakımdan onu aradım. Evine gidip, kahvesini içtim. Birbirinden güzel ürünlerini o gün oracıkta keşfettim. Her biri onun yarattığı eşsiz güzellikteki şeyler.
Şeli Kohen’in enerjisine hayran kaldım. Sohbetine doyum olmuyor. Tasarımlarını sergilerken onlara adeta hayat veriyor. Çeşitli yerlerde sergiliyor. Ona birçok yerde rastlamak mümkün. Aslına bakarsanız onun ürünlerini görüp de bakmamak olmuyor. Neden mi?  Çünkü birbirinden ilginç ürünlere gözünüzün takılmaması olası değil.
Bu kadar övdüğüm tasarımların neler olduğunu merak mı ediyorsunuz?
Hemen belirtmeliyim, günlük giyim için gerekli tüm ihtiyaçlarınıza cevap veriyor. Çanta, eldiven, atkı, bere gibi ürünlerin yanı sıra pantolon ve çeşitli üstler bulunuyor. Şeli zaten çok renkli, hareketli, enerjik biri. Her bir tasarımda onun canlılığını fark edebilirsiniz.
İşlemeler, farklı desenler ve danteller…
Bir kadına yakışacak tüm aksesuarlar burada. Kıyafetinizin tamamlayıcısı olan aksesuarları mutlaka değerlendirin derim. Sade ama şık olmak için de bu gibi aksesuarlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Oldukça sade bir siyah pantolon ceket takımla birlikte kullanacağınız işlemeli bir fular zarafetinize şıklık katacaktır emin olabilirsiniz.
Ben Şeli Kohen’in tasarımları arasında seçim yapmaya çalışırken, O bana tasarımlarını yaratırken nelerden etkilendiğini anlatıyor.… İşlemelerin bana yakışacağını söylerken ben de ne kadar çok sevdiğimi anlatıyorum. Bu sezon favorim, dantel.
Şeli hoşsohbet olmanın yanında herkese karşı çok ilgili. Bana ne gibi ürünlere ihtiyacım olduğunu sordu. Beğendiklerimin farklı rengini istersem yapabileceğini belirtti. Ne hoş. Öyle çok samimiydi ki…
Ben seçim yapmakta epey zorlanıyorum haliyle. Sonunda kendime dantel ve taşlarla bezenmiş bir atkı alıyorum. Boncuklu işlemeli olanlardan… Kardeşime tığla işlenmiş bir bileklik alıyorum. Çok hoşuma gitti. İçimden geldi. En yakın arkadaşımın doğum günü bu pazar, ona da bir çanta alıyorum. Beğeneceğine eminim.
Tam seçimlerimi yaptım ki bir de ne göreyim: Şeli Kohen’in kızı Lale annesinin en büyük destekçisi. Her tasarımında ona yardım etmekle kalmıyor, takıları o tasarlıyor. Lale’nin birbirinden güzel taşlarla işlediği kolyelerini mutlaka edinin. Düz bir kazak üzerine taktınız mı, tamam çıkmaya hazırsınız demektir.
Eğer siz de benim gibi yeniliklere meraklıysanız 0532 236 11 81’den Şeli Kohen’i arayabilir bir sonraki sergisinin nerede olacağını öğrenebilirsiniz.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008