gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Tallet altinda muradina erdi

Geçtiğimiz yıl Ulus Özel Musevi Lisesi son sınıf öğrencilerinin mezuniyet törenine gitmiştim. Hahambaşı Rav İsak Haleva  ve daha sonra oğlu Rav Naftali Haleva yaptıkları konuşmalarda tüm öğrencileri “tallet” altında görmek istediklerini dile getirmişlerdi. Büyük bir olasılıkla salonu dolduran aileler de bu dileğe yürekten katılmışlardı…
O tarihten sonra  ilk kez 17 Eylül Pazar günü Neve Şalom Sinagogu’nda  Hason ve Mulinas ailelerinin düğün törenine katıldım.  Aylin Hason ve Deyvi Mulinas “tallet” altında yaşamlarını birleştirdiler.  Kız tarafı Göztepe Kültür Derneği üyelerinden Beki Niso  Hason, erkek tarafı da Yıldırımspor Kulübü eski Başkanlarından İzak Mulinas olduğundan  düğün, adeta iki kurumun düğünü gibiydi… Böyle olunca sinagogu dolduran hep tanıdık  simalardı.
10 yıldır bu günü bekleyen  gençleri bir “tallet” altında görmenin mutluluğunu yaşadık. Gençleri kutlar, bir ömür boyu mutluluklar dileriz…

Ovadya :“Şalom bir bütüne hizmet ediyor”
Şalom olarak görüştüğümüz kimseler çoğu kez bizleri ait oldukları kurumların yandaşları olarak görürler. Bu kısmen doğru, kısmen  yanlıştır.
Buna en güzel yanıtı  bu haftaki gazetemizde söyleşisine yer verdiğimiz Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya verdi. “Başkan olduktan sonra bakış açımın değiştiğini zannetmiyorum. Çünkü çok genç yaştan beri  derneklerde ve sonra kurumlarda çalışırken  görüş açım hiçbir zaman o kurumun menfaati şeklinde değildi. Toplumu bir bütün olarak görüp, o şekilde görev yaptım. Çok uzun süre Şalom Gazetesi’nde çalıştım. Bunun avantajı, Şalom’un bir bütüne hizmet ediyor olması.  Geniş bakış açımı  Şalom’da elde etmiş olduğumu tahmin ediyorum.”

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İlgili Haberler
Henüz haber için yorum yapılmadı.
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008