gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kaderimiz çizildi, beş milyon dolar!...
Rudi DİRİMANFutbol, ilk oynanmaya başladığında iki kavim iki ayrı topluluk arasında uygar bir savaş gibi görülüyordu. Futbol, Ortaçağda Avrupa krallıkların yönetimde oynandığı zaman dönemin kralları tarafından yasaklanmıştı.Bunun nedeni kimsenin artık eskisi kadar ata sporu denilen okçuluğu tercih etmemesi ve bu yüzden d

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu, İstanbul'da düzenlenen F1 yarışlarında birinci olan Massa'ya KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat'ın kupayı vermesi konusunda başlattığı soruşturma çerçevesinde  Türk yetkililerin savunmasını dinledi ve kararını verdi
Dün yapılan oturumda, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile Türkiye'deki Grand Prix yarışmasının organizatörünün (MSO) temsilcisi katıldı.
Türk yetkililerin dinlenilmesinin ardından FIA yetkilileri gün içinde karalarını bir basın bildirisiyle kamuoyunu duyurdular.
FIA'dan daha önce yapılan yazılı açıklamada, Türk yetkililerin, Paris'te yapılacak olağanüstü toplantıya, ''neden bu tür siyasi bir jest yapıldığı'' konusuna açıklık getirmek üzere çağrıldıkları bildirilmişti.
Yine basına yapılan açıklamada, kupa töreninin siyasi bir nitelik kazanmasının FIA'nın statüsüne aykırı olduğu belirtilmiş ve siyasi olarak tarafsızlığın FIA'nın ana ilkelerinden biri olduğu ifade edilmişti.
Tüm bunların ardından Formula 1 İstanbul Grand Prix’ sinde KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın ödül vermesi sebebiyle Türkiye’ye 5 milyon dolar ceza verdi.

 

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008