gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Katliam iddialari asilsiz çikti
Katliam iddialari asilsiz çikti
Lübnan kaynaklarının Hula Köyü saldırısında yeni bir katliamın yaşandığı açıklamaları asılsız çıktı. Lübnan Başbakanı Sinyora geri adım atmak zorunda kaldı
7 Ağustos’ta Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta olağanüstü toplanan Arap Birliği zirvesinde Arap liderlerden yardım isteyen Fuat Sinyora, göz yaşlarını tutamadı. Arap ülkelerinin dışişleri bakanlarının katıldığı toplantıda açılış konuşması yapan Sinyora, bombardımanın ülkesini yıllarca geri götürdüğünü söyledi. TV kameraları önünde bir kaç kez göz yaşlarına boğulan Sinyora, İsrail’in Hula köyüne yaptığı saldırıda 40 kişinin öldüğünü açıklarken konuşmasına ara verdi. Arap dışişleri bakanlarının alkışları üzerine Sinyora konuşmasına devam etti.
Sinyora akşam saatlerinde ise Hula köyü ile ilgili  açıklamasında düzeltme yapmak zorunda kaldı. Sinyora,  açıklamayı “kesinleşmemiş bilgilere dayanarak” yaptığını, binanın 40 kişi üzerine çöktüğünü sandıklarını söyledi. Sinyora olaydaki ölü sayısını 1 olarak değiştirdi.
Bir kaç gündür İsrail askerleri ve Hizbullah gerillaları arasında şiddetli çatışmalara sahne olan Hula köyündeki ölü sayısı, en son olarak BM tarafından 5 olarak ilan edildi. Yerel televizyonlar da yıkılan binaların altından 65 kişinin sağ olarak çıkarıldığını bildirdi. Sinyora daha önce de olayların başlamasından bir hafta sonra 18 Temmuz günü yaptığı TV açıklamasında göz yaşı dökmüştü.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008