gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Bati Şeria`da İsrail otobüsüne silahli saldiri
Bati Şeria`da İsrail otobüsüne silahli saldiri
Pazartesi günü bir İsrail otobüsüne açılan ateş sonucu üç genç kız yaralandı. Olay, bölgede bir hafta içinde gerçekleşen ikinci silahlı saldırı olarak belirtildi
Filistinli silahlı saldırgan, pazartesi akşamüstü Batı Şeria’da İsrail otobüsüne ateş açtı. Saldırıda İsrailli üç lise öğrencisi kız hafif yaralandı. Başka iki kız ise yaralanmamalarına rağmen saldırının etkisiyle şoka girdi. İsrail Ordusuna göre, otobüse yapılan saldırı Ramallah’ın kuzeyinde kalan Filistin köyü Singil civarında gerçekleşti.
Polis bölgeyi trafiğe kapatırken İsrail birlikleri saldırganların peşine düştü. Dolev din okulunda öğrenci olan beş genç kız, Kudüs’te hastaneye kaldırıldı. İlk soruşturmalara göre silahlı saldırganlardan biri otobüse ateş açtıktan sonra Singil köyüne kaçtı. Otobüse altı tane mermi isabet etti.
Bir hafta içinde Batı Şeria’da gerçekleştirilen iki silahlı saldırıdan ilki, geçtiğimiz pazar günü gerçekleşmişti. Saldırıda, Ramallah’ın Kalandiyah mülteci kampına yakın güney bölgesi ile şehir merkezi arasında, Doğu Kudüs’te yaşayan bir Filistinli öldürülmüş, iki Filistinli ise hafif yaralanmıştı.
Güvenlik görevlileri Filistinli saldırganların, aracın sarı tabelası sebebiyle İsrailli Yahudileri taşıdıklarını sandıklarına inanıyorlar. İsrail askerleri pazartesi günü aranan 12 Filistinliyi tutukladı. Nablus’ta Filistinliler IDF birliklerine bomba atıp ateş açarken olayda yaralanan olmadı.
Sınır Polisi pazartesi günü, kaçak olarak Sde Boker ve Mitzpe Ramon bölgelerinde bulunan 38 Hebronlu Filistinliyi tutukladı.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008