gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Takdis-takdir durumlari

Okulların kapanması ile birlikte bir özgürlük rüzgarı esmeye başladı. İlköğretimden üniversite öğrencilerine varana dek, herkeste farklı programlar.. Kimileri yaz okuluna, kimileri bütünleme sınavı derdine (!); staja başlayacak olanlar ise iki nefes arası bir ‘Güney’e takılma hevesinde.
Bütün kış Ulus’un yuvasına giden, bir etkinlikten diğerine koşturan, iki/üç yaşındaki Niv Büyükabolafya’ya da yaz programı yapmak pek kolay değil. Değil, zira bugünkü çocuklar çok erken yaştan başlayarak o kadar bilinçli eğitilip, o kadar çok ‘minik ulema’lar oluyorlar ki, memnun etmek pek kolay olmuyor. Üç yaşında Türkçe, İngilizce ve Fransızca konuşmak azımsanacak bir olay değil. Zaten her işin başı eğitim değil mi?
Niv; Spor sayfası  sorumlularından Nedim’in kızı. Geleceğe doğru güvenli adımlarla sağlam bir kadro oluşturuyoruz. Tesadüf eseri, listemizde yer alan ilk isim, Eyal Ovadya oldu. Ardından Niv yetişiyor. Sırada birkaç isim daha var.
Her ne kadar Dış Haberler sorumlularından Viktor Kuzu, ekibinin zaman zaman fire vermesinden şikayet edip: “Bizim kızlar da peşpeşe doğum yapıyorlar” diye söylense de, hepimiz çok mutluyuz. Malum, yeni nesil gazeteciler yetişiyor.
* * *
‘Zaman akıp gidiyor’ gibi sözcükler var. Ama biz onları kullanmayalım. Ne de olsa artık Amerika’da yaşayan Kalp Cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün televizyon programlarında -neyi, kaç avuç yiyip- sofradan yarı aç kalkılan, sağlıklı yaşam sırları veya antiaging felsefesiyle çareler tükenmiyor.
İşte, aynı böyle; on yıl mı desem dokuz yıl mı önce desem, Şalom Gazetesi’nin ilk profesyonel Yayın Yönetmeni S. Nana Tarablus, farklı bir alanda ilerlemeyi yeğledi. Böylece Nana’nın ‘takdis’i ‘masa’nın ‘takdir’i ile bendeniz gazetenin ikinci yayın yönetmeni olarak göreve başladım. İkimiz de gazeteye en iyi olanı taşımaya çalıştık. Asla, Nana’nın cesaretini ve hırsını sürdürmeyi denemedim. Kulağıma fısıldamasına rağmen, hiçbir zaman onun gibi şık ve  ‘prezantabl’ olamadım. Ne yapayım, rahat olmayı kendime daha çok yakıştırıyorum. Nasılsa düğün, cenaze ve ‘19:00ᆩ:00’ kokteylleri için birer tayyör - ve de inci kolye- bulunuyor.
* * *
Nana, İsrail Konsolosluğu’nda Ticaret Ataşesi Yardımcılığına başladı. Ben de Şalom’daki görevime. Çok sık olmasa da dönem dönem dertleştik; telefonda konuştuk. Hep kaldığımız yerden..
* * *
Dün, e-postama bir yazı geldi. (...) Kişisel projelerimi gerçekleştirmek üzere görev yapmakta olduğum İsrail Ticaret Ataşeliği’nden ayrılırken sizlere kalbimin en içten duygularıyla veda etmek istiyorum. (...) Suzan N. Tarablus
Sevgili Nana; başarı ve sağlık güneşli günleri getirsin. Her ne yapacaksan, gene cesur, gene şık olacağından eminim.
“Que Dieu te garde.”

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tilda LEVI Ayrıntı tilda@salom.com.tr
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İlgili Haberler
Henüz haber için yorum yapılmadı.
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008