gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Aşk... Benim adım... SABRİNAS HAUS ROMANTİC HOTEL
Aşk... Benim adım... SABRİNAS HAUS ROMANTİC HOTEL
Marmaris’i Datça’ya bağlayan yarımada üzerinde, Ege’yi Akdeniz’le buluşturan, Sabrinas Haus, sizi mutluluğun sonsuzluğa yelken açtığı Bozburun koyuna davet ediyor...

... Yorucu kentin yoğunluğundan unuttuğunuz, vakit bulamadığınız, ertelediğiniz, paylaşamadığınız; duygularınızı Sabrinas Haus’ta hatırlama ve hatırlatma fırsatı bulacaksınız. Kendinize ve sevdiğinize vereceğiniz bu hediye ile Aşkı birbirinize teslim edeceksiniz... Dedim ya aşk Sabrinas Haus’un adı…

Zelda TARABLUS

Evrende aşk hissini en yoğun yaşattıran, dört tarafı aşkla çevrili Sabrinas Haus’un Genel Müdürü Nermin Yurtoğlu ile görüştük.

Sabrinas Haus hakkında bilgi alabilir miyiz?  İsmi nereden geliyor?

Yurtdışı ve yurt içinde pek çok önemli seyahat otoritesi tarafından ödüllendirilmiş Sabrinas Haus’un hikâyesi, Stuttgartlı genç Sabrina Zimmer’in 1980 Bozburun çevresine yaptıkları tekne gezisi sırasında çevreyi çok beğenmesi ve Türkiye’de yaşama kararı alarak bu bölgede şu an bulunduğumuz araziyi alıp 1985 yılında ufacık bir pansiyon olarak işletmesiyle başlıyor.1987 yılında hizmet vermeye başlayan Sabrinas Haus 2006 yılında Türk bir yatırımcı tarafından satın alınıyor; oldukça iyi bir renovasyon ve dekorasyonla, aynı isimle yirmi beş yıldır kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Oteliniz hakkında bilgi alalım alabilir miyiz? Ulaşım, oda sayısı, hizmetleriniz…

Sabrinas Haus’a hava yolu ile gelecek misafirlerimiz için en yakın havaalanı Dalaman. İki saatlik VIP araçlar ile yapılacak yolculuk sonrası Bozburun’a ulaşılıyor. Bozburun köyüne kadar karayolu bağlantısı ile, sonrasında ise otelimize ait zodiac botlarla ve sadece deniz bağlantısıyla üç dakikalık bir yolculuk ile ulaşabiliyor.

Bozburun hakkında bilgi verebilir misiniz?

Tekne yapımının fazlaca olduğu Bozburun yaz aylarında nüfusunun çoğalmasıyla hareketlenip kışları sakin bir Ege köyüne dönüşüyor.

Hitap ettiğiniz misafir profili nedir?

Türkiye’nin tek ‘romantik oteli’ olan Sabrinas Haus birçok balayı çiftini ve şehir karmaşasından kaçmak isteyen şehirlileri ağırlıyor.

Ön plana çıkan özellikleriniz neler?

Öncelikle mutfağı… Sabrinas Haus bu yıl kalitesi ve doğallığı ile göze çarpan köy tarzı kahvaltısı ve Türkiye’de çoğu yerde bulamayacağınız kadar lezzetli ve her gün değişen mönülerle çeşitlendirilmiş akşam yemeği ile birlikte yarım pansiyon hizmet veriyor. Kahvaltıda kullanılan malzemelerden zeytin çeşitlerinin tamamı Edremit ve çevresinden, reçeller ise Hatay’dan getiriliyor. Yumurta ve taş fırın ekmeği ise Bozburun köyünden taze olarak sunuluyor. Sabrinas Haus’un vazgeçilmez kahvaltısının yanı sıra bu yaz en çok yemekleri ile konuşuluyor. Her akşam farklı bir yöresel mutfakla lezzetlendirilen mönüler gerek görselliği, gerek sunumu, gerekse lezzeti bakımından bölgedeki pek çok ünlü restoranın önüne geçmiş durumda. Sabrinas Haus misafirleri bu özel lezzetleri ekstra bir ücret ödemeden yeme şansına sahip oluyorlar.

Odalar ve dekorasyonumuz da dikkat çeken diğer bir özelliğimiz. Sabrinas Haus’un muhteşem bir doğaya sahip konumunun yanı sıra ev rahatlığında ama oldukça konforlu ve zevkli döşenmiş birbirinden şık on beş odası ve ortak kullanım alanları bulunuyor. Bu alanlar ve odalarda pek çok ünlü ressamın koleksiyonuna ait tabloların yanı sıra gelen konukların merakını uyandıran çoğu antika telefonlar ve objeler Sabrinas Haus’u şüphesiz oldukça farklı kılıyor. 

Gulet Miss Austria ile Yunan Adalarına gezinti de bu sene başlattığımız bir yenilik. Sabrinas Haus’un bu yıl misafirleri için oldukça güzel bir sürprizi var. Temmuz ayı itibariyle hizmete girecek olan 34 metrelik gulet Miss Austria üç kamarası ile yaz boyunca Bozburun’a bir buçuk saatlik mesafede bulunan Simi Adasının yanı sıra Rodos’a turlar düzenleniyor. Miss Austria’nın günlük kiralama ücreti 2000.-Euro civarında

Ekibiniz hakkında bilgi alalım…

Sabrinas Haus’un başında ben bulunuyorum. Sezon boyunca Sabrinas Haus’un başında tecrübeli yirmi üç kişilik ekibimizle birlikte konuklarımız unutamayacakları bir tatil geçirmeleri için titiz bir çalışma gerçekleştirdik. Butik otellerde kusursuz hizmet kavramı artık daha fazla ön plana çıktı. Bu nedenle birbiriyle uyumlu bir ekiple çalışmak çok önemli.

Sabrinas Haus denilince akla gelen isimlerden biri de kuşkusuz on yıldır burada bulunan ve birebir misafirler ile ilgilenen Asım Özoğul.

Sabrinas Haus’un muhteşem yemeklerinden sorumlu kişi ise oldukça genç yaşına rağmen tecrübeli, başarılı ve yetenekli Aşçıbaşı Emre Yerlikaya. Emre, Şef Yardımcısı Barış Uzun ve altı kişilik genç ekibi ile hazırladığı yemeklerle büyük takdir topluyor ve gelen konakların Sabrinas Haus’tan unutulmaz tatlarla ayrılmalarını sağlıyor.

Sabrinas Haus hakkında daha detaylı bilgi almak için www.sabrinashaus.com adresini ziyaret edebilir, rezervasyon yaptırmak için 0252 456 20 45 numara ile iletişime geçebilirsiniz.

 

SABRİNA’S HAUS

Adatepe Mevkii, Bozburun Köyü

Marmaris /Muğla

T : (0252) 456 20 45 F: (0252) 456 21 45

M: (0 533) 205 28 11

www.sabrinashaus.com

 

Bu bir reklamdır

Facebook'ta Paylaş
Yazar Zelda TARABLUS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İlgili Haberler
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008