gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
‘Statlar kimsenin tapulu malı değil’
‘Statlar kimsenin tapulu malı değil’
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadının yeniden yapımı sırasında hangi statta maçları yapacakları ile ilgili açıklamalarda bulundu

BJK Nevzat Demir Tesislernde, yeni teknik heyetin tanıtımı sırasında basın mensuplarının BJK İnönü Stadının yeniden yapımı sırasında hangi statta maçları yapacakları yönündeki sorusunu yanıtlayan Orman, geçtiğimiz günlerde yurt dışında olmasına rağmen bu konuyla ilgili haberleri takip ettiğini belirterek, ‘’Atatürk Olimpiyat Stadı onarıma alındı. Orada oynayan İstanbul Büyükşehir Belediyespor var. İstanbul’da İnönü Stadı dışında üç tane stat ve beş kulüp var. Demek ki bu beş kulüp bu üç stattan birinde oynayacak. İstanbulspor geçmişte Beşiktaş’ın stadında oynamıştı. Beşiktaş o dönemde oynamamasını istiyordu. Ama idari bir karardı. Futbol Federasyonu bir karar vermişti ve İstanbulspor da oynamıştı. Bu statlar kimsenin şahsi, tapulu malı değil. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı olan değerler’’ diye konuştu. 

Beşiktaş’ın İstanbul’da bir statta maçlarını yapacağını vurgulayan başkan Orman, ‘’Bu İstanbul’da olacak. Hangisinde olacağı yarınki Ankara ziyareti esnasında artık netleşmiş olur. Biz bir statta oynayacağız. Bu da İstanbul statlarından birinde olacak. Bu bir hafta içinde herhalde tam anlamıyla netleşmiş olur’’ dedi.  BJK İnönü Stadının yerine yapılacak stadın projesinin hazır olup olmadığı ve aynı yerde olup olmayacağı yönündeki soruyu ise Fikret Orman, ‘’Başka bir yerde stat yapacak olsak kendi mevcut stadımızda oynarız. Demek ki aynı yerdeki stadı yapacağız. Tahminimize göre stadın yapımı iki yıl sürecek. Prosedürler tam anlamıyla neticelenmiş değil. Bu üç ay gibi süreç alabilir. Kesin tarihler belli değil. Bürokrasi içinde olan olaylar. Ondan sonra hızla başlayacağız’’ diye yanıtladı. 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008