gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Gündemin kalbi FED ve G20
Gündemin kalbi FED ve G20
Piyasalar, FED’in ABD ekonomisindeki büyüme stratejilerinin tartışılacağı iki günlük toplantısına ve G20 zirvesine odaklandı

Yunanistan seçim sonuçlarının beklentileri karşılamış olsa da özellikle İspanya’da faizlerin yükselişe devam etmesiyle piyasalar hafta başında negatife döndü. İspanya’da 10 yıllık tahvil faizleri güne yüzde 6,82 - 6,84 aralığından başladıktan sonra analistlerin ‘sürdürülemez’ diye nitelendirdikleri yüzde 7 seviyesinin üzerine çıktı. Bir ara yüzde 7,2850’ye kadar yükselen faizlerin daha sonra 7,15 seviyelerinde dengelendiği görüldü.

Piyasaların açılıştan sonraki olumsuz havasına bir destek de yine Fitch’den geldi. Fitch, Hindistan’ın notunu düşürmese de (BBB) not görünümünü ‘durağan’dan ‘negatif’e düşürürken, Portekiz’in dört bankasının da notunu düşürdü.

Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle’nin yaptığı Yunanistan’ın memorandum şartlarında iyileştirmeye gidilebileceği açıklamaları ile toparlanmaya çalışan piyasalarda bu etkinin de sınırlı kaldığı görüldü. Nitekim akşam Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından Yunanistan’ın kurtarma şartlarında herhangi bir değişikliğe, süre uzatımına gidilmemesini savunarak kendi dışişleri bakanının açıklamalarına karşı çıkmış oldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008