gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Uluslararası piyasalar, Yunanistan seçimlerinden çıkan sonucu olumlu karşıladı
Uluslararası piyasalar, Yunanistan seçimlerinden çıkan sonucu olumlu karşıladı
Uluslararası piyasalar, Yunanistan seçimlerinden çıkan sonucun ülkenin 17 üyeli para birliğinden çıkabileceği endişelerini azaltmasından olumlu etkilendi

.Asya hisse senetleri ve Euro son bir ayın en yüksek seviyelerine çıktı. Emtia grubu yükselirken, Asya'da tahvil riski geriledi.
MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 1,7 yükselerek, 16 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine çıktı. Euro yüzde 0,5 değer kazanarak 22 Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine çıkarken, Yen önemli para birimlerinin çoğu karşısında geriledi. 24 emtiayı içeren Standard & Poor’s GSCI Endeksi yüzde 0,5 ve Asya'da tahvil riski 8 Mayıs'tan bu yana en düşük seviyesine indi. Eylül vadeli Standard & Poor's 500 (S&P 500) endeks kontratı yüzde 0,5 yükseldi.
Yunanistan'da Yeni Demokrasi ve PASOK partileri, resmi bir projeksiyona göre, 300 üyeli parlamentoda koalisyon oluşturabilecek çoğunluğu sağlamaya yeten oyu aldı. Bu durum, Yunanistan'ın, uluslararası yardım paketi için istenen kemer sıkma tedbirlerini reddedeceği endişelerini azalttı. Hisse senetleri ayrıca, Çin'de Merkez Bankasının ülke ekonomisinin gelecek çeyrekte sıçrama yapacağı tahmininde bulunması ve Devlet Başkanı Hu Jintaoi'nin Meksikalı Reforma Gazetesine yaptığı açıklamada, ülkenin istikrarlı büyümesini sürdüreceğini kaydetmesinden de destek buldu.
Los Angeles'ta Highmark Capital Management Inc.'den Todd Lowenstein, “Piyasa bir miktar rahatladı ve soluk aldı,” dedi ve “Yunan seçimlerinin sonuçları negatif  bir unsuru masadan kaldırdı; bu durum, oldukça olumlu karşılanıyor. Günün sonunda, halen, uğraşılması ve çözülmesi gereken yapısal sorunlar var,” değerlendirmesinde bulundu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008