gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Microsoft Office iPad’de... Sayılır...
Microsoft Office iPad’de... Sayılır...
“Word ve Excel kullanabilsem kesin dizüstü bilgisayar kullanmayı bırakırım.”

Yukarıdaki cümleyi son zamanlarda iPad kullanmaya başlayan ve özellikle bir tam gün çalışmaya olanak sağlayan harika piline hayran kalan tanıdıklarımdan duyar hale geldim.

Günlük işinizi yaparken ihtiyacınız olan basit Excel ve Word dokümanlarının görüntülenmesi ise size iyi bir haberim var, hemen laptop’unuzu emekliye ayırabilirsiniz.

Eğer kullanmak istediğiniz Excel dosyaları, içerisinde basit formüller ve fonksiyonlar içeriyor ise, o zaman size iki tane alternatif önereceğim.

1. Pages ve Numbers: Apple tarafından üretilen bu iki uygulama da Apple Mac bilgisayarlarla gelen iWork uygulamalarının mobil versiyonları. Sundukları seçenekler, kullanım kolaylığı ve arayüzün zenginliği ile ilk andan itibaren kullanıcıyı içine çekiyor. Tamamen iCloud destekli çalıştığı için yaptığınız tüm çalışmalara bilgisayarlarınızdan ve tüm mobil cihazlardan ulaşabiliyorsunuz. Eğer hali hazırda gündelik kullandığınız dokümanlarınızı bu uygulamalar içinden tekrar oluşturursanız (fatura, CV, takip dosyaları vb.) bilgisayarınızla vedalaşabilirsiniz. Uygulamaların her biri 9,99 dolar.

2. Quickoffice: Geçtiğimiz hafta içi Google tarafından satın alınan Quickoffice, iPad için geliştirilmiş en kapsamlı ofis uygulamalarından birisi. Çok komplike formülleri, dokümanlar arası linkleri ve makroları çalıştıramamakla birlikte ortalama bir ofis kullanıcısının tüm işlerini tablet üzerinden rahatlıkla yapabilmesine olanak tanıyor. iPad versiyonu 19,99 dolar olan yazılımın test edebileceğiniz ücretsiz bir lite versiyonu da bulunuyor.

3. Onlive Desktop: Eğer kullanmakta olduğunuz Word ve Excel dosyalarında karmaşık formüller ve bir çok dosyadan alınan linkler yer alıyorsa, yukarıdaki uygulamaların hiçbiri sizi tatmin etmeyecektir.

Her ne kadar Microsoft’un iPad ve Android tabletler için Office uygulamalarını gelistirmeye başladığı ile ilgili dedikodular çıkmış olsa da, o gün gelinceye kadar alternatif bir çözüm arayanların imdadına Amerikalı Onlive firması yetişti.

Popüler bilgisayar oyunlarının İnternet üzerinde birden çok oyuncu tarafından oynanılmasına olanak sağlayan ve bu sayede görüntü sıkıştırması ve streaming (akıcı veri transferi) konusunda oldukça yüksek deneyime sahip Onlive firmasının ürünü olan uygulamanın çalışması için hızlı İnternet bağlantısı gerekiyor. Çalışma mantığı uzakta bulunan bir bilgisayara bağlanmak şeklinde olan uygulama ile gerçek ofis yazılımlarını kullanıyorsunuz.

Ücretsiz deneme sürümü bulunan uygulamaya erişmek için Amerikan iTunes hesabı gerekiyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Aydın Bolkar
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008