gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrailli doktorlar yaralanan Suriyelileri tedavi ediyor
İsrailli doktorlar yaralanan Suriyelileri tedavi ediyor
Eyüp Kara
Likud’un Dürzi milletvekili Eyüp Kara, Esad rejiminin Suriye’deki ayaklanmayı şiddetli bir şekilde bastırırken erkek, kadın, çocuk ayırmadan kimyasal silah kullandığını söyledi

İsrailli milletvekili Eyüp Kara cumartesi günü yaptığı açıklamada Türkiye-Suriye sınırındaki bölgede görev yapmakta olan İsrailli doktorların Beşar Esad rejimine karşı ayaklanmalarda yaralanan Suriyelileri tedavi ettiğini belirtti.  Aynı zamanda İsrail’in Dürzi cemaatinin bir üyesi olan Kara, İsrail’in Suriye’deki çatışmalarda yaralanan Suriyelilere kucak açmaya ve yaralıları tedavi etmek için Ürdün’e doktorlardan oluşan bir ekip göndermeye hazırlandığını da sözlerine ekledi.

Kara, gördüğü fotoğraflara dayanarak, Esad rejiminin ülkedeki ayaklanmayı şiddetli bir şekilde bastırırken erkek, kadın ve çocuklara yönelik kimyasal silah kullandığını da belirtti.

İSRAİL’DEN ESAD’A TEPKİLER

İsrail Başbakanı Netanyahu pazar günü verdiği demeçte, “Suriye’deki katliam sadece hükümet tarafından yürütülmüyor, İran ve Hizbullah da buna destek veriyor. Dünya bu kötülük ekseninin farkına varmalı ve yaşadığımız dünyayı anlamalı,” dedi. Daha önce Başbakan Yardımcısı Şaul Mofaz Suriye’deki olayları toplu katliam olarak nitelendirmişti. İsrail Devlet Başkanı Şimon Peres uluslararası topluma müdahale çağrısında bulundu ve “Her gün kendilerini silahların önüne atarak hükümete başkaldıran isyancılara saygı duyuyorum, umarım kazanırlar,” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008