gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
“Romney seçilirse İran ‘kasabada yeni bir şerif’ olduğunu görecek”
“Romney seçilirse İran ‘kasabada yeni bir şerif’ olduğunu görecek”
Romney ve Netanyahu
BM eski büyükelçisi ve Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney’nin yardımcısı Richard Williamson’a göre, Romney ABD Başkanı olduğunda, Tahran’ı elle tutulur bir şekilde tehdit edecek, Suriye’deki isyancıları silahlandıracak ve ilk önce İsrail’i ziyaret edecek

Cumhuriyetçi başkan adayı Mitt Romney’nin üst düzey dış politika danışmanı Richard Williamson’a göre,  Romney başkan olduğunda, İran ‘kasabada yeni bir şerif’ olduğunu anlayacak. Williamson, ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye ve İran’a karşı olan ‘sorumsuz ve etkisiz olan liderliğine’ öfkelenerek İran’ın Obama’dan gelen askeri tehdidin inandırıcı bir yönü olmadığını bildiğini söyledi. Eski Dışişleri Bakanı olan Williamson, Romney’nin Suriye muhalefeti içindeki ‘ılıman kesimi’  silahlandırmayı desteklediğini ve Obama’nın Rusya ve Çin ile Suriye’ye karşı koordineli hareket etmek için sürdürdüğü ‘anneciğim, yapabilir miyim?’ yaklaşımını sona erdireceğini söyledi.

Romney’nin tartışma yaratan  ‘Rusya, Amerika’nın bir numaralı jeopolitik düşmanı’ iddiasını hatırlatan Williamson, ayrıca  ‘Romney’nin görüşüne göre Moskova, kendi içinde otoriter bir yönetime doğru kayıyor ve ayrıca İran ve Suriye konusunda Amerika’nın çıkarlarına ters hareket ediyor,” dedi.  Williamson, Romney’nin ilk gezisinin İsrail’e olacağı sözünü doğruladı ve ‘Bu onun kararıydı ve açıklamasıydı. Romney sözüne sadık bir insandır,’ dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008