gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İstanbul Cemaat İdarecileri İzmir’deydi
İstanbul Cemaat İdarecileri İzmir’deydi
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hahambaşı Rav Haleva’yı, Başkan Herman’ı ve İzmir Musevi Cemaati Başkanı Kaya’yı makamında kabul etti

Hahambaşı Rav İsak Haleva, Cemaat Başkanı Sami Herman, Başkan Yardımcısı Jozef Nassi ve Cemaat Hukuk Müşaviri Nedim Karako eşleri ile birlikte İzmir Cemaatine bir ziyarette bulundular.

Belediye Başkanı Kocaoğlu’na ‘Teşekkür’

Hahambaşı Rav İsak Haleva,  Cemaat Başkanı Sami Herman ve İzmir Musevi Cemaati Başkanı Jak Kaya eşliğinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

 Söz konusu ziyarette Başkan Kocaoğlu’na İzmir Beit Hillel Sinagogunun restorasyon projesi için teşekkürlerini ettiler. Başkan Aziz Kocaoğlu da İzmir'in tarihin farklı evrelerinde her kültüre, her inanca ve dile kapısını açan bir kent olduğunu vurguladı. Kocaoğlu, "İzmirliler olarak, bu özelliğimizle gurur duyuyoruz" dedi. Beit Hillel Sinagog müze olarak hizmete açılacak. Heyet aynı gün İzmir il Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ı da makamında ziyaret etti.

Konukların onuruna yemek

Cuma günü İzmir Cemaatinden Sara Pardo'nun rehberliğinde İzmir'in eski sinagogları Şalom, Sinyora, Algazi ve Bet-İsrael gezildi.

Cuma akşamı ve cumartesi sabahı Şaar Aşamayim Sinagogunda Şabat duasına katılan konuklar, onurlanırına verilen yemeklerde İzmir Musevi Cemaati idarecileriyle buluştular. 

Pazar günü heyeti uğurlamadan önce, hep beraber İzmir'in dışındaki Sart Harabelerinde Anadolu'nun en eski Roma döneminden kalan sinagog ziyaret edildi. Konuşmalarında İzmir ve İstanbul cemaatlerinin yakın çalışmalarının ve yardımlaşmalarının faydasına dikkat çeken Cemaat Başkanı Herman, İzmir Cemaati Başkanı Kaya ve Hahambaşı Rav Haleva, böyle ziyaretlerin karşılıklı devam etmesi temennilerini dile getirdiler.

İzmir Cemaat idaresi yetkisi Hahambaşı Rav Haleva,  Cemaat Başkanı Herman ve beraberlerindeki heyetin ziyaretinden mutluluk duyduklarını ifade etti.

Moris Şaul

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008