gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Yunus denizaltıları nükleer silah donanımlı
Yunus denizaltıları nükleer silah donanımlı
Alman dergisi Der Spiegel’in raporuna göre, İsrail’e satılan Alman denizaltıları adeta Akdeniz’de yüzen birer nükleer silah deposu olacak

Alman yayın organı Der Spiegel, İsrail’in Almanya’dan satın aldığı Yunus sınıfı denizaltıların nükleer başlıklı füze fırlatma yeteneğine sahip olduğunu iddia etti. Bu denizcilik teknolojisi sayesinde İsrail’in Ortadoğu’da yüzebilen nükleer silaha sahip olacağı iddia ediliyor.

İsrail’in ikinci vuruş yeteneğine sahip bu denizaltıları, büyük bir saldırı durumunda karşılık vermek amacı ile satın aldığı biliniyordu. Ancak denizaltıda nükleer silah yerleştirilebilecek taşıyıcı bir sistem olduğu bilgisi Der Spiegel raporuna göre Alman savunma yetkililerince hasıraltı edildi. Derginin raporuna göre; Alman yetkililerin, denizaltıların özelliklerini ve önemini bilmelerine rağmen İsrail’in güvenlik endişelerini gizli tutma isteği nedeniyle bu durumu bilmezlikten geldiği iddia edildi. Rapor doğruysa denizaltıların nükleer silah taşıyacak şekilde donatılmadığını savunan Almanya Başbakanı Angela Merkel ve hükümeti zor durumda kalabilir.

İsrail donanması şu an üç adet denizaltına sahip. Buna ek olarak İsrail, şu anda biri göreve hazır, diğeri üretim aşamasında ve biri de 2018’de teslim edilecek şekilde üç denizaltı için Almanya ile anlaşma imzalamış bulunuyor. 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008