gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa :Kırmızı başlıklı kıza ne oldu?
:Kırmızı başlıklı kıza ne oldu?

Grimm Kardeşler’in ünlü masal derlemesi 1812 yılında yayımlandı. Bu masallar nesiller boyu birçok kitaplıkta yerini aldı ve 160 dile çevrildi. Hansel ile Gretel, Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel ve Kırmızı Başlıklı Kız gibi...  Eserin yayımlanışının 200. yıldönümü  ve 2012 Grimm yılı nedeniyle Türkiye’deki Goethe-Institut’lar bir Edebiyat Çeviri Yarışması düzenliyor ve Türkiye’de yaşayan herkesi katılmaya davet ediyor. Çevirilerin son gönderim tarihi: 30 Haziran 2012. Kazananları, edebiyat çevirmenlerinden oluşan profesyonel bir jüri belirleyecek. Çeviri yarışmasında verilecek ödüller para ödülleri olacak. www.goethe.de/grimmceviri

FKM’DE İstanbulles / Çizgi Roman Sergisi

İstanbul Fransız Kültür Merkezi, 24 Mayıs-31 Ağustos tarihleri arasında 2. Uluslararası İstanbul Çizgi Roman Festivali ‘İstanbulles’ kapsamında, Fransa ve Belçika çizgi romanında Türk imgesi konulu bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, Türkiye ve Türkleri resimleyen ya da konu alan Fransızca çizgi romanlardan alınmış kırk kadar çizime yer veriyor. Sergideki  çizimler, Fransa ve Belçika çizgi romanının Türkiye’ye  bakışının gelişimine de ışık tutuyor: Ziyaretçiler ayrıca sergide Türk çizgi romanının en önemli yazarlarının desenleri aracılığı ile frankofon dünyasına yönelik bakışı ve çizgiyi yakından görme fırsatını da buluyor. www.istanbulles.com

Claire Huangci’yi dinlemek...

New York doğumlu ödüllü piyano sanatçısı Claire Huangci İstanbul Resitalleri kapsamında 7 Haziran’da SSM the Seed’de bir konser verecek. 2009 yılında Almanya’da yapılan Uluslararası Chopin yarışmasını kazanan Huangci, 2010 yılında da Amerika’da düzenlenen Ulusal Chopin Piyano yarışmasında birinci oldu. Sanatçı, dinletide Bach, Schumann, Debussy, Scriabin ve Tchaikovsky’nin eserlerinden oluşan bir repertuar sunacak.

Bedensel engelliler yararına piyano resitali

Genç piyanistlerin Ferhat Livaneli Orkestrası eşliğinde Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği yararına ve Rozi Anjel ile Ferda Ulusoy önderliğinde verecekleri resital, 10 Haziran Pazar akşamı İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Katılan genç sanatçılar:  Aslan Paşarel, Ali Sükan, Alida Rafael, Cemre Uker, Ceff Tavaşi, Ceren Krakaya, Daniela Tavaşi, Ece Üysen, Eda Üysen, Eran Penso, Eslin Geron, Esteel Anahmias, Gül Yiğit, İrem Liman, Jeff Tavaşi, Lea Butros, Maya Sisa, Mey Duek, Mirella Habib, Nicole Ferman, Pia Bildirici, Selin Maden, Serra Bilgin ve Yael Yahya. 

Yinon  Muallem  Beyoğlu Mask’ta

Besteci ve vurmalı çalgılar sanatçısı Yinon Muallem ve arkadaşları, 30 Mayıs Çarşamba gecesi Beyoğlu MASK Live’da bir konser veriyorlar. Muallem’in son albümü ‘Nefes’ ve önceki albümlerinden parçalara yer vereceği konserinde, Türk ve Yahudi müziklerinin yanısıra dünya müziklerinden örnekler sunulacak. Konserin İspanyol konuk müzisyeni Liron Man.  Tel: (0212) 240 20 79

Schneidertempel Sanat Merkezi’nde ‘MELEKLER, ŞEYTANLAR VE BEN’

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ikinci sınıf öğrencileri, kendi kişisel, toplumsal, kültürel farklılık ve zenginliklerinin peşinde melek ve şeytanlarını piktogram, illüstrasyon ve belgesel yoluyla ifade ediyorlar.

Bu sene altıncısı gerçekleşecek olan Kelime ve İmge öğrencileri sergisi ile Vidyo Yapım dersi öğrenci belgeselleri gösterimine daha önce üç kere olduğu gibi Schneidertempel Sanat Merkezi ev sahipliği yapıyor. Sergi, 30 Mayıs-15 Haziran tarihleri arasında hafta içi her gün 10.30 – 17.00 ve Pazar günü 12.00 – 16.00 saatleri arası ziyaret edilebilir. Açılış, 30 Mayıs Çarşamba, saat 18.00-20.00 arasında gerçekleşecek.

Bilgi için:

nazlieda.noyan@bahcesehir.edu.tr

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008