gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ressam Terry Katalan Barselona Üniversitesinde sergiye katıldı
Ressam Terry Katalan Barselona Üniversitesinde sergiye katıldı
Türkiye’nin İspanya Başkonsolosluğu Barselona’nın en eski üniversitelerinden biri olan Universidad de Barcelona’da, Türk sanatçılarının yer aldığı bir kültür şöleni gerçekleştirdi. Söz konusu şölene Ressam Terry Katalan on beş yağlı boya tablosu ile katıldı

Kültür şölenine Katalan’ın yanı sıra piyanist Ezgi Kelleözü, viyolonist Dr. Emre Türkili ve heykeltıraş Brigitte Akant, on bronz heykel ile iştirak etti. Barselona’da oldukça ses getiren bu kültür şenliğine, 250 kişiye yakın bir katılım oldu. Üniversite rektörü Lourdes Cirlot, Barselona’da bulunan diğer yabancı misyon temsilcileri, diplomatlar, sanatçı ve sanatseverlerin yanı sıra bölgede yaşayan Türkler de bulunduğu etkinliğe takip edenler arasındaydı. 

Etkinliğin açılışı üniversitenin tarihi salonunda ve galerisinde klasik müzik konseri ile gerçekleşti. Açılışta Barselona Türk Başkonsolosu Haldun Koç’un 19 Mayıs gibi anlamlı bir günün öncesinde hayata geçirilen kültür şöleni hakkında bir konuşma yaptı. Ardından piyanist Kelleözü ve viyolonist Dr Türkili’nin eserleri büyük beğeni ile dinlendi. Rektör Lourdes Cirlot’un sanatçılara şeref diplomalarını dağıtmasının ardından ressam Terry Katalan ve heykeltıraş Brigitte Akant eserlerini tanıtan birer konuşma gerçekleştirdiler. Sergi ziyaretçiler tarafından büyük beğeni ile gezildi ve kültür şöleni verilen kokteyl ile son buldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008