gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Öğrencilere Yardım Derneği Başkan Rodrigue’i onurlandırdı
Öğrencilere Yardım Derneği Başkan Rodrigue’i onurlandırdı
Kalma, Herman, Rav Haleva ve Rodrigue
Öğrencilere Yardım Derneği (Mişne Tora) 9 Mayıs Çarşamba gecesi Neve Şalom Kültür Merkezinde görkemli bir onurlandırma toplantısı geçekleştirdi

Yaklaşık 140 kişinin katıldığı yemek ve üç kişilik bir orkestranın müziği ile renk kattığı toplantı Başkan Mişel Kalma’nın derneğin son yıllarda kaydettiği başarılı aşamaların ve gönüllülerinin özverili çalışmalarını betimleyen konuşması ile açıldı. Başkan geçmiş dönemde dört yıl boyunca yoğun bir uğraşı vermiş olan eski Başkan Roni Rodrigue’i özellikle derneğin sahiplendiği modern masapan üretim tesisinin oluşturulmasında gösterdiği gayretten ötürü överek kendisine yönetim kurulunun plaketini armağan etti. Ardından Cemaat Kurumlar Masası Başkanı Çetin Erbeş, Rodrigue’ye ÖYD’nin plaketini sundu. Daha sonra söz alan Derneğin Manevi Destek Komisyonu Başkanı Şeyla Berk, ÖYD’nin 66 gönüllüsüne plaketlerini takdim ederek başkanla beraber kendilerini kutladı.

Bu törenin ardından Cemaat Başkanı Sami Herman cemaatin en eski kurumlarından biri olan Mişne Tora’nın başarılarını kutladı ve ayrıca cemaatle ilgili bazı etkinlikler hakkında bilgi verdi. Sami Herman, Roni Rodrigue’yi de kutlayarak cemaatin bir takdir anısı olarak bir yağlıboya tablo hediye etti.

Son olarak söz alan Hahambaşı Rav İsak Haleva, Mişne Tora’nın yüzyılı aşkın bir süreden beri sayısız muhtaç öğrenciye eğitim katkısı sunan seçkin bir dernek olduğunu vurgulayarak eski Başkan Roni Rodrigue’nin çalışmalarına da değindi ve başkan olmanın zorluğuna dikkat çekti. Ardından tüm gönüllülere teşekkür etti.

Eski dostlarıyla beraber olmanın mutluluğunu ve onurlandırılmanın gururunu yaşayan davetliler toplantıyı düzenlemek için büyük bir özveri gösteren Hanımlar Kolu Başkanı Janet Polikar ve diğer ilgili dernek yöneticilerine de teşekkür ettiler.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008