gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Hayatimiza hoş geldin Windows Vista!
Hayatimiza hoş geldin Windows Vista!
Selim Shlomi BENBASATTam bir dijital dünyada yaşıyoruz. Devamlı yeni aletler, MP3`ler, canlı videolar, dijital resimler, chat`ler, "bas konuş" teknolojiler, elektronik ticaret, SMS, MMS, dijital dokümanlar (Word, Excel, PowerPoint, Outlook) ve başka aklınıza ne gelirse tüm bu ortamlar ve araçlar hayatımızı ve iletişimizi kolaylaştırmak içindir. Peki bu kadar kalabalık ort
Her geçen gün milyonlarca kişinin hayatlarındaki dijital ihtiyaçlarını karşılamak için ister istemez PC’lerine güvenmek zorundalar.  Bu nedenle hepimiz tanıdığımız iletişim araçlarını kullanarak günlük hayatımızın bizden talep ettiklerini daha rahat yönetebiliyoruz. PC’lerimizin ihtiyaçlarımıza ve taleplerimize yönelik bizleri desteklemelerini bekliyoruz.
PC’lerimizi kullanınca günlük vazifelerimizi ve ihtiyaçlarımızı yerine getirmek için, eğlenme zamanımızı ve diğer iletişim ihtiyaçlarımızı sağlamak, bilgilerimizi depolamak ve korumak amacı ile,  "Microsoft’un fırından" sıcak olarak hayatınıza açıklık katmak için yeni çalışma tabanı olan Windows Vista geliştirildi. 
Tüm medya; televizyon, radyo, müzik, filim, dijital resim ve İnternet’e surfü aynı ortamdan daha evvel yapılmadığı şekilde kullandıracak. Aynı ortam ek olarak, ister PC’den ister cep telefonundan veya taşına bilen dijital el aletleri, sizlere önemli olan insanlar ile evden, işten veya yoldayken bile rahatlıkla temasınızı sağlayacaktır.
Önemli özeliklere baktığımızda şaşırtıcı kolaylık sağlayacak kriterler ile hazırlanmış ve entegre olarak uyum içinde bu kriterler kullanım ortamına şeffaflık sağlanması bekleniyor.
- Kullanıcı Deneyimi. Bilgi sayar deneyiminde kendinizi bilgi sergiler ve organize ederken, daha güvenli ortamda olduğunuzu hissettirmek amacı ile tasarlandı. 
- Güvenlik. Microsoft’un sunduğu Windows Vista, bu güne kadar çıkan tüm Windows çalışma tabanları arasında tasarlanmış en güvenilir versiyonudur. 
- Windows Internet Explorer 7. Daha güvenilir ve gizliliği koruyan bir ağ tarayıcı sağlamaktan öte; sekme browsing, satıriçi arama ve başka ilginç özelikler ile, her görevi kolaylaştıracak.
- Söz Tanıma Teknolojisi. Word, Excel, takvim, e-mail yazma vb. programları kullandığınızda klavye ve fare’yi kullanacağınıza, Microsoft’un sunduğu söz tanıma teknolojisinden faydalanarak her hangi bir işlemi veya dokümanın yaratılması için, sadece söz söyleyerek bilgisayarınız sizin için her hangi bir işlemi yapabiliyor ve dokümanlarınızı yazabiliyor.
- Windows Özel Gösteri. Bu özellik laptop bilgisayar kullanıcıların hayal ettikleri devrimlerden biri olabilir. Zaman, zahmet ve pil tasarrufu gerçekleştirmek için bu yeni teknolojiyi laptopların üst kapak kısmına tasarlanmış yedek küçük bir ekran vasıtası ile kullanılabiliyor. Hedefi, laptoplarınızı açmadan toplantı takvimini gözlemlemek, mailleri okumak, telefon ve adres öğrenebilmek, en son gelen mailleri okumak gibi önemli görevleri kullanabiliyorsunuz.
Windows Vista’nın hayatımıza getireceği katkılar tartışılmaz ancak biraz sabırlı olmak gerekiyor," ufak bir kuş" 2006’nın Kasın ayından sunumdan söz ediyor.
Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008