gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Rabin suikastinin işbirlikçisi serbest
Rabin suikastinin işbirlikçisi serbest
İsrail eski Başbakanı Yitshak Rabin’in katili Yigal Amir’in kardeşi ve işbirlikçisi Hagai Amir, 16,5 yıl sonra hapishaneden hür bir adam olarak çıktı

Hagai Amir kardeşinin Rabin’e düzenlediği suikastta suç ortağı olmak ile suçlanmış ve hüküm giyerek hapse girmişti. Geçtiğimiz cuma günü cezasını çektiği Ayalon Cezaevinden çıkan Amir, ailesi ve arkadaşları tarafından karşılandı.

Cezaevinden çıkışının ardından Batı Şeria’ya giden Amir, buradaki karşılanması ise protestolarla oldu. Amir’in gelişi öncesinde asılan pankartlarda, “Öldürmeyeceksin”, “Cinayet, bizim yolumuz değil” gibi ifadeler dikkati çekti. Hagai Amir hapishaneden çıkmasının ardından çevresindekilere suikastta rol almaktan gurur duyduğunu söyleyerek, yaptıklarından dolayı hiç de pişman olmadığını belirtti.

Amir’in hapishaneden çıkışı ile ilgili olarak gazetecilere bir açıklama yapan Meretz Partisi Genel Sekreteri Dror Morag, Amir kardeşlerin sadece Rabin’i öldürmediklerini, Rabin’in barışa giden yolunu da mahvettiklerini söyleyerek, “Amir kardeşler İsrail demokrasisine çok ağır bir yara açtılar ve bu yara halen kanıyor,” dedi.

İsrail eski Başbakanı Yitshak Rabin’in katili Yigal Amir’in duruşmasında kardeşi Hagai’ın ve arkadaşı Dror Adani’nin kendisine yardım ettiği ortaya çıkmıştı. İkilinin, günlerce Rabin’in evini gözetlediği, öldürülmesi için çeşitli planlar üzerinde çalıştığı açıklandı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008