gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Fortüne-İsak Pinhas UÖML’yi ziyaret etti
Fortüne-İsak Pinhas UÖML’yi ziyaret etti

Fortüne ve İsak Pinhas Ulus Özel Musevi Okulları’ni ziyaret etti. Uzun yıllar önce Türkiye’den ayrılıp yurt dışında yaşamlarını sürdüren hayırsever çift, anaokulu, ilköğretim ve liseden birçok çocuğa devamlı olarak destek sağlayarak öğrencilerin hayatlarında fark yaratmayı kendileri için yüce bir görev sayıyor. Eğitim hayatına çok önem veren, okumak isteyen fakat maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan her öğrenciye destek sağlanması gerektiğini vurgulayan Pinhaslar öğrencilerin başarılarını duydukça mutlu olduklarını, gururlandıklarını dile getiriyorlar.

Üniversite okuyan, lisede eğitim desteği almış bir öğrenci onları okutan kişilere karşı minnet duygularını, “Ben de ilerde büyüyüp hayata atıldığımda benden sonra geleceklere yardımcı olacağım. Ancak borcumu böyle ödeyebileceğimi düşünüyorum ve bu bana güç veriyor” cümleleriyle ifade ediyor. Liseden mezun olduktan sonra yüksek bir başarıyla üniversiteye başlayan bir başka öğrenci ise,“Bir gün okuldan eve gelirken, eski okulumdan arkadaşlarımla karşılaştım ve onlarla biraz sohbet ettim. Eğer bana Musevi Lisesinde okumam için destek olanağı sağlanmasaydı, ben onların gittiği okula, yani bir düz liseye gidecektim. O gün onlarla konuşurken, UOML’nin bize çok farklı olanaklar sağladığını gördüm. Bugün ise bir üniversiteli genç olarak, bir kez daha, böyle bir okulda okumamın ne kadar gurur verici olduğunu söyleyebilirim. Ondan dolayı, bana Musevi Lisesi’nde okuma fırsatı sunulduğu için teşekkür ederim” diyor.

Sağlanan eğitim imkanıyla gençlerin hedefleri doğrultusunda ilerlemesi, bir gün başardıklarında onların da benzer olanakları başka öğrencilere tanıyacaklarını ifade etmesi Pinhas ailesini memnun ediyor ve duygularını şu cümlelerle dile getiriyorlar: “Bizim de istediğimiz bu. Okurken onlara sunulan imkanların değerini bilsinler, diğerlerine örnek olsunlar ve bir gün onlar da bu imkanları başkalarına sağlasınlar. Toplumda da bu duyarlılık gelişsin.”

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008