gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Dış piyasalar nereden destek buluyor?
Dış piyasalar nereden destek buluyor?
Uluslararası piyasalar beklenenden iyi çıkan şirket kârlarından destek buluyor

Uluslararası piyasalar beklenenden iyi çıkan şirket kârlarından destek buluyor. Asya hisse senetleri, Bank of Communications Ltd. ve Samsung Heavy Industries Co. gibi şirketlerin beklenenden iyi kâr açıklamaları ile birlikte yükselişini beşinci güne taşıyarak son üç ayın en uzun süreli yükseliş dönemini yaşıyor.

Kore para birimi won değer kazandı. Avustralya hisse senetleri, merkez bankasının faiz indirimine gideceği beklentisi ile son altı ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Japonya hariç MSCI Asya Pasifik Endeksi yüzde 0,6 yukarıda seyrediyordu. Hong Kong’da Hang Seng Endeksi yüzde 1,1 yükseldi. Güney Kore’de Kospi Endeksi, merkez bankasının imalat sanayi sektöründe güvenin iyileştiğini açıklamasının ardından yüzde 0,2 yükseldi.

Won dolar karşısında yüzde 0,3 değer kazanırken, Aussie olarak da adlandırılan Avustralya doları yüzde 0,2 geriledi. Haziran vadeli Standard & Poor’s 500 (S&P 500) endeks kontratı yüzde 0,1 yükseldi.

Güney Kore’de fabrika sahiplerinin güveni son dokuz ayın en yüksek seviyesine çıkarken, konut yapım onaylarının son iki yılın en yüksek seviyesine çıktığı Yeni Zelanda’da iş dünyası güven endeksi yükseldi. Açıklanacak olan Euro Bölgesi’nin dördüncü büyük ekonomisi İspanya’nın birinci çeyrek gayrı safi iç hasılasının (GSYİH), Bloomberg News’un anketine katılan ekonomistlerin tahmin medyanına göre, daralması bekleniyor.

Hong Kong’da Credit Suisse Asset Management’tan Adrian Zuercher, “Asya konusunda oldukça iyimseriz” dedi ve Çin ve Asya’nın kalan kısmının, dünyanın diğer bölgelerine nazaran daha yüksek büyüme sağladığı açık değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Bigpara.com

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008