gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Maskelerinizden kurtulacağınız bir hafta sonu: Weekend For Us!
Maskelerinizden kurtulacağınız bir hafta sonu: Weekend For Us!
18-30 yaş arası gençler bu hafta sonu Weekend For Us’ da buluşuyor. Farklı bir hafta sonu için halen geç kalmış sayılmazsınız…

Bundan birkaç ay evvel kışın kendini iyice gösterdiği soğuk yağmurlu bir perşembe akşamında Nişantaşı’nda bir kafede ilk olarak Weekend For Us grubu üyeleri ile tanışmıştım.

Herkes gündüzün iş yoğunluğunu unutmuş, bol bol sohbet ve eğlence dolu bir ortamda senelerdir aksatmadan aynı tarihlerde düzenledikleri faaliyeti bu sene nasıl özgün bir havada gerçekleştireceklerini tartışıyorlardı. O ilk toplantıdan sonra her ay bir veya iki kez yine toplanan bu ekip geçtiğimiz seneler olduğu gibi bu sene de ortaya yaratıcı bir hafta sonu çıkardı.   

“Weekend For Us neden farklı?” diye sorsalar ilk vereceğim cevap “Çünkü sadece gençlerin tamamen özgürce yarattığı bir etkinlik” olurdu. Yaklaşık on beş kişilik bir ekip düşünün, içlerinde pazarlama proje koordinatöründen, iletişim yöneticisine, film yönetmeninden, pazar araştırmacısına, kitapçısından, tekstil ve kimyasal madde ihracatçısına ve hatta turizmcisine kadar iş hayatının farklı renklerinden oluşan bir yelpaze var. Bu ekibin düzenli olarak toplanıp faaliyet programını oluşturduğunu ardından da bunu bir kısa film ile tanıttığını hayal edin. Ortaya başarılı bir sonuç çıkması sizce de sürpriz olmaz değil mi? Hele bir de bu ekibin kimi zaman Asmalımecit’in barlarında kimi zaman Cihangir’in arka sokaklarındaki bir kahvede tamamen yaratıcı ortamlarda kafa kafaya verdiğini düşünün. İşte o zaman özgür ortamlarda cemaat gençlerinin neler yarattığını daha iyi göreceksiniz. Hepimizin hayatın yoğun temposuna bir ara verip kısa ama akılcı bir kaçamak yapmaya hakkı var. Ne iş yaptığımızı, hayattan beklentilerimizi kısaca maskelerimizin üstünde duranları bir hafta sonu da olsa evde bırakalım. Maskelerimizin altındaki gerçekleri tartışmak içinse tüm ortam size özel hazırlandı. Yemyeşil bir doğanın masmavi bir gökyüzü ile buluştuğu bir tatil ortamında bu sene Weekend For Us bizi maskelerimizden kurtulacağımız bir hafta sonuna davet ediyor.  

 Weekend For Us programında bu sene ana eğitmen olarak içimizden biri, 30 yaşında İzmirli bir genç Jaki Baruh bizimle olacak. Jaki daha evvel Limmud programında yaptığı maskeler ile ilgili sunumdan sonra bu sefer maskelerimizin altında yatan ‘gerçek ben’i tanımamız için bize ipuçları verecek. Zihnimiz bize her gün bambaşka oyunlar oynarken bu ipuçları ile belki de bu oyunları en iyi nasıl yönetebileceğimizi keşfedeceğiz. Cuma akşamı beraberce Şabat yemeği ile başlayacak etkinlik cumartesi sabahından başlayarak doğa ile iç içe etkinliklerle devam edecek. Akşam ise bu sefer kendi maskelerimizden kurtulmak sloganıyla Weekend For Us ekibinin hazırladığı özel konseptli parti ile unutulmaz bir final yaşanacak. Ateş etrafında gitar eşliğinde söylenen şarkılar, oluşan dostluklar ve kendimizi bir daha keşfetmek ise Pazar dönüş yolunda hatırladıklarımızın sadece bir bölümü olacak. Size Weekend For Us’ın anı defterinden eski katılımcıların bir ufak notu: “Yaptıklarım, yapmak istediklerim ve yapabileceklerim arasındaki o farkı anladım.”  Kimi katılımcıların birkaç sene üst üste bu etkinliği ajandalarına önceden not düşmesi bile size ne kadar başarılı bir faaliyet olduğunu anlatmaya yeter. Eğer halen yer kalmışsa siz de acele edin; bir an evvel isminizi bu unutulmaz hafta sonuna kaydedin. Gençlerin ellerinden çıkan ve senelerdir devam eden bu kadar başarılı bir faaliyet varken diğer kurumların da aynı dönemde farklı faaliyet düzenlemek yerine “Weekend For Us’a biz ne katabiliriz?” diye destek vermeleri dayanışmayı arttıracaktır. Eğlenirken fark etmeden ilişkilerden tutun da hayata dair fikirlerinize kadar farklı bakış açıları yakalayacağınız ve belki de çok uzun yıllar sürecek değerli dostluklar kazanacağınız Weekend For Us hafta sonunda görüşmek dileğiyle…           

Facebook'ta Paylaş
Yazar Mois Gabay mois_gabay84@yahoo.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008