gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Yunanistan’dan Kıbrıs’a alternatif çözüm
Yunanistan’dan Kıbrıs’a alternatif çözüm
Lucas Papadimos

Papadimos konuşmasında “Kıbrıs sorununda anlaşmanın bir anahtarının Ankara’da olduğunu,” savunarak devam etti. Ayrıca, Yunanistan’ın, Türk-Yunan ilişkilerinin tam normalleşmeyi “dört gözle beklediğini” de sözlerine ekledi.

Papadimos, Türk-Yunan ilişkilerinin daha iyiye gitmesini ancak Kıbrıs sorununa karşılıklı kabul edilebilir çözüm bulunmasından sonra mümkün olabileceğine bağladı. Bulunacak çözümün, “Türkiye’nin AB’ye tam üyelik sürecine büyük ivme katacağını,” dile getirdi.

Haftanın Sayıları

927.000 km 93 yaşındaki Floridalı Rachel Weith’in 1964 Mercury Comet arabasıyla kat ettiği yol.

12 İngiltere’de 16 Mart’ta satışa sunulan Madonna’nın on ikinci albümü tarihte Elvis Presley’i geçerek satış rekoru kırdı. 

Mali’ye komşulardan amborgo 

Mali’de meydana gelen askeri darbe sonucunda komşu ülkeler Mali’ye ticari ambargo uygulamaya başladılar. Darbe liderleri ülkeye demokrasi getireceklerine dair söz verdiler. Kuzeyden başlayan darbe sonucunda Timbuktu şehri kuşatıldı. 

İspanya’da bütçe şoku

İspanya hükümeti 1975 yılında hayatını kaybeden General Franko’dan sonra tarihin en yalın bütçesini açıkladı. Bu açıklamada 27 milyar Euroluk kesinti ve vergi artışı bildirildi. Yetkililer göre bu açıklamalara rağmen bütçe açığının kapanması için daha çok çaba sarf edilmesi gerektiğini belirttiler.

Macaristan’da şok istifa

Macar Cumhurbaşkanı Pal Schmitt, Budapeşte Semmelweis Üniversitesi’ndeki intihal suçlaması nedeniyle, cumhurbaşkanlığı görevinden istifa etti. İstifası üzerine yerine Başbakan Viktor Urban durumu üzüntüyle karşıladığını bildirdi.

Tayland’da bombalı saldırı

Tayland’ın kalabalık ticari merkezi ve en önemli eğlence yerinde meydana gelen eş zamanlı bombalı saldırı sonucunda on üç kişi hayatını kaybederken, 300’den fazla kişi de yaralandı. Saldırılarla ilgili olarak 2004 yılından beri bölgede faaliyet sürdüren İslami gruptan şüphelenildiği açıklandı.

İNEN

Uluslararası platformda güçlenirken ülkesinde halkın güvenini kaybeden Güney Kore Başkanı Lee Myung-Bak

ÇIKAN

Modernizasyon sayesinde askeri gücünü gün geçtikçe arttıran Çin

Haftanın Lideri

Irak işgaline karşı çıktığı için İşçi Partisi’nden uzaklaştırıldıktan sonra Respect Partisi’ni kuran George Galloway, İngiltere’deki ara seçimde oyların yüzde 56’sını alarak milletvekili seçildi.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Süzet DALVA
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yunanistan Başbakanı Lukas Papadimos, Kıbrıs müzakerelerinde doğrudan görüşmeleri desteklediklerini bildirdi. Kıbrıs konusunda dörtlü veya beşli konferans gibi başka yöntemleri kabul etmediklerini belirterek, “Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi dışında alternatif bir çözüm yoktur,” dedi.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008