gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Terör saldırısı hazırlığındaki örgüt lideri öldürüldü
Terör saldırısı hazırlığındaki örgüt lideri öldürüldü
İsrail Hava Kuvvetleri’nin düzenlediği hava saldırılarında öldürülen Halk Direniş Komitesi’nin Genel Sekreteri Züheyr El Kaysi’nin, Gazze ile İsrail sınırında yapılacak büyük bir terör saldırısı hazırlığında olduğu belirtildi

İsrail Hava Kuvvetlerinin, geçen cuma günü Gazze’de hedeflere yönelik başlattığı hava saldırılarında, Halk Direniş Komitesi’nin lideri öldürüldü. Halk Direniş Komiteleri, İsrail askeri Gilad Şalit’i beş seneden uzun bir süre esir tutmuştu.

İsrail ordusu sözcüsünün yaptığı açıklamada, hedeflerin Halk Direniş Komitesi’nin Genel Sekreteri Züheyr El Kaysi ile örgütün önde gelen diğer ismi Mahmut Hanani olduğu söylendi. Açıklamada ayrıca, El Kaysi’nin, Gazze ile İsrail sınırında yapılacak eşgüdümlü büyük bir terör saldırısı hazırlığında olduğu belirtildi. El Kaysi, Ağustos 2011’de , İsrail-Mısır sınırı boyunca uzanan yol üzerinde sekiz İsraillinin öldürüldüğü terör saldırısının arkasındaki isimlerden biriydi. Hanani ise, Gilad Şalit’in serbest bırakılması için yapılan anlaşmanın bir parçası olarak salıverilen ve Gazze Şeridi’ne sınır dışı edilen mahkûmlardan biriydi.

Hem İsrailli hem de Filistinli yetkililer, İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyinde, El Kaysi ve Hanani’nin içinde bulunduğu araca iki füze attığını doğruladı.

Halk Direniş Komiteleri saldırılara yönelik verdiği demeçte, alınacak intikamın “Siyonist düşmanı titretecek” şiddette olacağını vurguladı. Gazze’deki Hamas Sözcüsü ise, Filistin halkının kendilerini savunma hakkı olduğunu söyledi.

Düzenlenen hava saldırılarının hemen ardından, İsrail’e iki adet havan topu ile sekiz adet roket atıldı. Gazze sınırına yakın şehirlerde yüksek seviyede alarm ilan edildi ve halkın sığınaklara yakın kalması çağrısında bulunuldu. Cuma akşamı, İsrail-Mısır sınırı boyunca uzanan yol trafiğe kapatıldı.

Gazze’den yapılan roket saldırılarının ardından, İsrail güçleri Gazze’deki hedefleri vurmayı sürdürdü. İsrail’e roket fırlatmaya hazırlanan iki Filistinli militanın öldürüldüğü duyuruldu.

İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, “Hava saldırıları, İsrail’e atılan roketlere yanıt olarak düzenlendi,” denildi. Ordu, Filistinli militanların son iki ay içinde İsrail’e 50’den fazla havan topu ve roket attıklarını belirtti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008