gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Türkiye salon atletizminde ilk madalyalarını aldı
Türkiye salon atletizminde ilk madalyalarını aldı

Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye'nin tarihindeki ilk madalyalarını aldığını belirterek, ''Ev sahibi ülke olarak sıfır çekmedik, mutluyuz'' dedi.


Atletizm Milli Takımlar Başantrenörü Muharrem Or, daha önce şampiyona tarihinde ev sahibi ülkelerden üçünün madalya alamadan organizasyonu tamamladığını vurgulayarak, ''Şampiyona tarihinde daha önce ev sahibi ülkelerden Japonya, Katar ve Macaristan madalya alamadı. Biz sıfır çekmedik, iki madalya aldık. Bu, Türkiye'de atletizmin nereye geldiğinin göstergesidir. Girdiğimiz her yarışta madalya alır duruma geldik. Yarışan tüm atletlerimiz, tüm güçlerini kullanarak yarıştılar. Hepsini tebrik ediyorum'' diye konuştu.
''ASLI TERCİHİMİZ DOĞRUYMUŞ''
Muharrem Or, kadınlar 1500 metrede Aslı Çakır Alptekin ile Tuğba Karakaya arasında tercih yaparak, Aslı'yı koşturduklarını kaydederek, ''Salonda Aslı'nın hiç derecesi yoktu. Bizim ricamızla koştu. İyi hazırlandı, onu bildiğimiz için Tuğba ile Aslı arasında tercih yaptık. Aslı'yı tercih ettik, doğru yapmışız'' ifadelerini kullandı.
''AVRUPA'DA REKOR KIRACAĞIZ''
2012 Londra Olimpiyatları’na 30 civarında atletle katılacaklarını, 27 Haziran'da Helsinki'de yapılacak Avrupa Şampiyonası için ise şu an 35'in üzerinde milli sporcunun katılım barajını geçtiğini anlatan Muharrem Or, bu sayının bir rekor olduğunu söyledi. ''Bizi iyi izleyin, madalyada da Avrupa Şampiyonası'da rekor kıracağız'' diyen Or, ''Bugüne kadar Avrupa Şampiyonaları'nda aldığımız toplam madalya sayısından daha fazlasını Helsinki'de alacağız'' şeklinde iddialı konuştu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008