gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ulusal Cephe antisemitizme yol açıyor
Ulusal Cephe antisemitizme yol açıyor
Audrey Pulvar
Yahudi karşıtı bir grubun saldırısına hedef olan Fransız gazeteci Audrey Pulvar, bu durumun sorumlusunun ırkçı söylemlerden kaçınmayan Ulusal Cephe Partisi olduğunu ileri sürdü

Audrey Pulvar 27 Şubat akşamı muhalefetteki Fransa Sosyalist Partisi’nin tanınmış simalarından olan Arnaud Montebourg ile birlikte Paris’in 16.District olarak bilinen bir bölgesinde bulunmaktaydılar. Cıvardaki bir lokantadan çıkarken kendilerine birşeyler fırlatan ve “Juden, Juden, Juden” (Almanca Yahudi) diye bağıran bir çiftin saldırısına uğradılar. Saldırganlar aynı zamanda “Fransa Fransızlarındır” ve “Jean-Marie Le Pen bize geceyarısı Paris’te Yahudi avlama izni verdi” şeklinde bağırmaktaydılar.

Ulusal Cephe Partisi’nin kurucusu olan Jean-Marie Le Pen, “Nazilerin kurduğu gaz odaları İkinci Dünya Savaşı tarihinde sadece önemsiz bir ayrıntıdır” şeklindeki söylemi ile anımsanır. Şimdi kızı Marine Le Pen, Fransa’da cumhurbaşkanlığı için yarışıyor.

Marine Le Pen, partisinin yaşanan saldırganlık olaylarının sorumlusu olarak gösterilmesine karşı çıkmakta. Oysa gazeteci Audrey Pulvar, ırkçı söylemlerden kaçınmayan Ulusal Cephe’yi bu saldırılardan sorumlu tutmakta. Sosyalist Parti Lideri François Hollande, bir kimsenin fikirlerinden dolayı hakaretlere, saldırılara, antisemit ve ırkçı yaklaşımlara hedef olmasının kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nelly BAROKAS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008