gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Geleceğin liderleri UÖML’de yetişiyor
Geleceğin liderleri UÖML’de yetişiyor
“Çağımız bilgi değil, beceri çağıdır.” fikrinden hareketle yola çıkan Ulus Özel Musevi Okulları’nın ve dört yıldır Neşe Nahum’un sponsorluğunda yaptıkları Liderlik Seminerleri’nin dördüncüsünü 29 Şubat tarihinde okulda gerçekleştirdi

Gençlerin liderlik becerilerini geliştirmek, öğrenmenin liderlik ve sorun çözmede etkili bir araç olarak nasıl kullanılabileceği sorusuna farklı yöntemlerle cevaplar üretmelerini sağlamak amacıyla hazırlanan projede, bu yıl Young Leaders Projects’ten Direktör Dilara Sekili’yle çalıştılar.

Geleceğimizi şekillendirecek, bilinçli liderler yetiştirmeyi hedefleyen, ilk üç eğitimi destekleyici, farklı içerikte hazırlanmış seminer İngilizce gerçekleşti.

 Bu programa okul idaresinin öğrenci meclisinde görev alacak ya da bu çalışmadan yararlanacağını düşündükleri öğrencilerin yanı sıra  Şişli Terakki Lisesi, HEV Okulları, Koç Lisesi öğrencilerinden birer grup da katıldı.

Lider kime denir, zorluklarla baş etmenin yolları, grup çalışması, yaratıcılık gibi temel çıkış noktalarından hareketle öğrencileri tüm çalışmalarda etkin kılan seminer, teorik ve pratik bölümlerin karma bir bütünüydü. Öğrenciler farklı okullardan arkadaşlarıyla sosyal bir ortam yaratırken kendi becerilerini geliştirdi, bilmedikleri yönlerini de fark etti. Tam gün süren çalışmanın sonunda öğrenciler, liderlik yönleri konusunda fikir sahibi oldu ve bu özelliklerini nasıl geliştirecekleri konusunda donanımlı hale geldi.

 Okul yetkilileri 2012-2013 öğretim yılında beşincisinin gerçekleştirileceği Liderlik Semineri çalışmasının önümüzdeki yıl aynı tarihlerde yapılacağını açıkladı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008