gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Göztepe Kültür Derneği Sanata-sanatçıya ve sanatseverlere ev sahipliği yaptı
Göztepe Kültür Derneği Sanata-sanatçıya ve sanatseverlere ev sahipliği yaptı

4 Mart Pazar günü Göztepe Kültür Derneği salonlarında gerçek bir Sanat Şöleni gerçekleşti.100 Yılın Sanatçıları’nın oluşturdukları karma sergide, çeşitli dallardan yüze yakın sanat yapıtı sanatseverlerle buluştu. Cemaat sanatçılarının bir araya gelerek Eğitime Destek amaçlı bu sosyal projeyi ortaya çıkartmaları son yılların en övgüye değer çalışmalarından biri oldu.

Sergi öncesi Piyanist Besteci ve 2011 The Discovery İnternational Pop Music Festivali ödüllü sanatçımız Fani Hodara bir konser verdi.

Türkiye’nin yetiştirdiği değerli bestecilerden  biri olan Hodara, Vokalist Buket Bengisu ve genç keman sanatçısı Ravit Haleva eşliğinde konuklara enfes bir müzik ziyafeti sundu. Genellikle Fani Hodara bestelerinden oluşan ve çeşitli yarışmalarda dereceler alan bir repertuarı Buket Bengisu vokaliyle süsledi. Ravit Haleva kemanının nitelikli tınısıyla geleceğe umut vadeden sanatçı olduğunu bir kez daha gösterdi. İlk üç parçasında  Hodara’ya eşlik ederek dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Hisva ve GKD’nin ortaklaşa ev sahipliği yaptıkları bu etkinlikte kalabalık bir topluluğun konser sonrası sergi açılışına kalmasıyla da hem sanatçılar, hem sanatseverler anlamlı buluşmadan mutlu oldular.

GKD’nin salonlarında alışık olduğu sanat etkinliklerinden, bu kez plastik sanatların ağırlıklı olduğu sergide özellikle satışa destek veren Kadınlar Kolu üyeleri, yapıtların tanıtılmasına ve sanatseverlerle buluşmasına önayak oldular.

İlki Matsa Fırını’nda yapılan “100 Yılın Sanatçıları” sergisinden sonraki bu ikinci sergi Türk Musevi Cemaati’nin  sanata ne denli önem verdiğinin, sanatçı sanatsever duyarlılığının ve dayanışmasının kanıtıdır.

Dileriz nice senelerde bu dayanışma böylesi sosyal projelere aracılık ederek sanatçıları hem topluma kazandırır, hem sanatı teşvik eder.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Rubi ASA habitat@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008