gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İnatçı vücut yağları ile savaşı kazanın!
İnatçı vücut yağları ile savaşı kazanın!
Ne kadar diyet ve egzersiz yaparsanız yapın, bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız için Amerika’dan gelen yeni teknolojik bir yöntem var artık. Ender Saraç, bu yeni yöntemin uygulanmasını ve başarılı sonuçlarını anlatıyor.

‘Cool sculpting’ yani soğuk lipoliz yöntemiyle vücudunuzdaki istenmeyen bölgesel yağlardan kurtulabilirsiniz. Fiziksel olarak formundasınız ve kilonuz sabit. Sağlıklı bir beslenme düzeniniz ve yaşam tarzınız var. Ne kadar diyet ya da spor yaparsanız yapın bir türlü kurtulamadığınız bölgesel yağlanmalarınız var. Artık tüm bunlarla kolaylıkla başa çıkabilirsiniz. Bu yeni yöntem, kas üstü yağ tabakasını hedef alarak çevre dokulara zarar vermeden, yağ hücrelerinin yok edilmesiyle bir vücut şekillendirme yöntemi.

Uygulamada ağrı, acı yok. Uygulamayı takip eden iki ay içerisinde kristalize edilen yağ hücreleri parçalanır ve tamamen doğal yollarla vücuttan atılır. Bu tedavi ile uzun süredir kurtulamadığınız bölgesel yağlarınız, karın bölgenizde ya da yan bölgelerinizde kıyafetlerinizden taşan göbeğiniz, çevresel yağlanmalarınız ya da sırt bölgenizde hoşunuza gitmeyen yağlanmalarınızdan, ya da doğum sonrasında bir türlü kurtulamadığınız bir alt karnınızdan artık kurtulabilirsiniz.

Uygulama süresi sadece bir saat. Bu sürede isterseniz kitap okur, isterseniz dinlenirsiniz. Bir saatlik süre sonunda da tekrar işinize dönebilirsiniz. O kadar basit bir uygulamadır ki işinizden ayrılmadan öğle arasında bile işlemi yaptırabilirsiniz. Tedavi olmasını istenilen bölgeye bir kez, gerekirse iki ay sonra bir kez daha uygulama yapılır. Sonuçlar uygulamadan hemen sonra çok hafif başlar en iyi sonuçlar iki ay sonrası alınır. Vücudunuz altı ay boyunca ölü yağ hücrelerini doğal olarak atmaya devam eder. Cool sculpting uygulamasından sonra işlem gören yağ hücreleri ortadan kaldırır. Yağ hücrelerinin sayısında azalma olacağı için formunuzu korumak daha kolay olacak. Bu yönteminin avantajları şu şekilde sıralayabiliriz: kesik, iğne, iyileşme süreci yok; güvenli, rahat, konforlu, doğal ve etkili; klinik olarak kanıtlandı.

Bu sistem dondurarak yağ hücrelerini tek seansta azaltmaya yarayan bir sistem. 2004’te Harvard Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada çok dondurma yiyen 3-5 yaş arası çocukların yanaklarında çökme saptanmış. Soğuğa bağlı yağ kaybı anlamına gelen ‘cold panniculitis’ denilen bir teşhis konulmuş. Bunun üzerine soğuk etkisiyle istenmeyen yağların nasıl giderilebileceği ve incelmede nasıl kullanılacağı araştırılmaya başlanmış. Yaklaşık beş yıllık bir çalışma sonucu sistem FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) onayını alan tek zayıflama sistemi olarak da tüm dünyada estetik sektörüne kazandırılmış.

Hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılabiliyor. Uygulama sırasında ve sonrasında hasta bir ağrı hissetmiyor, morluk oluşmuyor, tek hissedilen soğukluk oluyor. Yöntem, şu an ABD ve Avrupa’da hızla yaygınlaşıyor.

Vücut deformasyonu ile yaş doğru orantılıdır. Yaş ilerledikçe sıkıntılı bölgeler daha da artmakta ve dokuda gevşemektedir. Buna da ideal çözüm o bölgedeki yağ dokusunu azaltırken gevşekliği de düzeltmek olmalı. Bu gibi özel durumlarda, sorunlu bölgede incelme yağ hücrelerinin dondurulup vücuttan atılmasını sağlama şeklindedir.

Üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yanları, sırt bölgesi ve iç bacaklarda çok başarılı sonuçlar alınıyor.

Uygulama sırasında kullanılan başlığın amacı bu bölgedeki yağ fazlalığını parçalamak üzere yapıldı. Uygulanan soğuk sadece yağ hücrelerini etkilediğinden ve bu etkilemenin sonucunda vücuttan atılmasından dolayı diğer dokulara zarar vermesi mümkün değil.

Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, cerrahi bir operasyondan çekinen, 20-30 kilo fazlası olanların bölgesel yağlarını azaltmada ve vücutlarını şekillendirmede bir yöntem.

Her ne olursa olsun sonuçta hiçbir alet ve yöntem tek başına bir mucize değildir. Sağlıklı zayıflama için birlikte sıcak su içmek, bol yeşil çay içmek, günde en az 7.777 adım atmak, zencefil, biberiye, zerdeçal gibi metabolizmayı canlandırıcı baharatları kullanmak, tok karnına tatlı yememek, akşam çok geç ve ağır yememek, düzenli öğünleri yiyip kan şekerini düşürmemek, hepsinden önemlisi zayıflamaya hazır olduğunuzu hissetmek de önemlidir. Ancak o zaman bu aletler çok daha iyi ve kalıcı sonuçlar verir.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008