gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Aynı eski kış günleri gibi...
Aynı eski kış günleri gibi...

Doğrusunu söylemek gerekirse hasret kalmıştım eski kış günlerine. Kış dediğin biraz atkı ve eldiven gerektirir, şapka takmadığında kulaklar düşecek gibi olur. Çocukluğumda,  sabah uyandığımda okulların tatil olması için dua ederdim. Artık teknoloji sayesinde tüm yolları açabiliyorlar; kar tatilleri de düşlerde kaldı. Beyazın verdiği huzuru çok seviyorum. Keşke bir de arkasından gelen çamur ve trafik olmasa tabi! Kim bilir belki bir gün o da olur inşallah. Biliyorum çoğunuz sıkıldınız etrafı kaplayan bu beyaz örtüden ama “mikropları da öldürür” derler eskiler kar için. Kim bilir belki de yıllardır sıcak geçen kış mevsimlerinden dolayı bin bir çeşit mikrop türedi, evrim geçirdikçe geçirdi. Kuş gribi çıktı, arkasından domuz onu takip etti, bir bakmışsınız ki domuz ve kuş birleşti adını bile bilmediğimiz bir form aldı. Grip virüslerinin evrim geçirmesi karşısında ilaç firmaları bile artık ne ilaç üreteceklerini bilemediklerinden doktorlarla anlaşıp tek tedavinin dinlenmek, Tantum Verde sıkmak, bol su içmek olduğuna karar verdiler. Biraz öksürük, biraz ateş arkasından hemen uzun bir kulak çubuğunu çocuğunuzun burnuna ve boğazına sokmak istiyorlar… Sonra üç günlük bir bekleyiş başlıyor. Şanlıysan sigortan hepsini, bazen bir kısmını ödüyor, yoksa yandın valla, bir bakmışsın ki epey bir para sıkışmış şu çubukların uçuna. Konu çocuğumuz olunca, hele hele bir de sağlık söz konusu olunca işte o zaman akan sular duruyor ve her ne derlerse yapıyoruz tabii ki. İşte bunu bilen uyanıklar bazen bu zaafımızı kullanıyor olabilirler mi? Sağlıklı, beyaz günler diliyorum.

Sevgi ile kalın, sevgiyi paylaşın...

Büyük Çin Sirki

26 Şubat Pazar günü, İstanbul’da ilk kez gerçekleşecek büyüleyici bir akrobasi şovu gözlerinizi kamaştıracak. www.dunyasahnegosterileri.com

İşte çağın sergisi

‘Digital Sanat Sergisi’ Antrepo 3’te. 3000’in üzerinde dijital imaj ile ünlü ressam Van Gogh’un en bilinen eserlerini görme imkânı… Projektörlerden yansıtılan görsellerle aynı anda zengin surround ses sitemi ile güçlü bir klasik müzik eşliğinde etrafınızı saran bir gösteri ziyafeti sunuluyor.

Atölyeler

BJK Koleji’nde25 Şubat’ta saat 13:00’de Astronomi ve Uzay Atölyesi’nde küçük mucitler uzayı ve güneş sistemini keşfedecekler. Çılgın gösteri deneyleri ise 25 Şubat’ta saat 10:00’da. 26 Şubat saat 10:00’da  ise çocuklar önce elektrik üretecek, sonra sihirli lambalarını yapacaklar. Rezervasyon için:(0212) 284 64 15.

Tiyatrolar

Marks & Spencer Şaşkınbakkal Mağazası Ev ve Çocuk Koleksiyonu’nun sergilendiği katta açılan Marks & Spencer Minik Sahne’de, her cumartesi dans atölyesi, 2 haftada bir pazar günleri ise ‘En Mutlu Kim’ isimli çocuk oyunu tüm çocukları bekliyor. 26 Şubat’ta başlıyor! Tel: (0216) 360 84 24.

‘İki İnatçı Keçi’25 Şubat saat 14:00’de Atatürk Kültür Merkezi’nde. Rezervasyon: (212) 883 00 40.

Teatral okuma saati: Kumbaracı 50 Çocuk ve Can Yayıncılığı işbirliği ile bir çocuk kitabı sahnede canlandırılacak ve gösteri sonrasında sanatçılar ve kitabın yazarı ile sohbet imkânınız olacak. 25 Şubat Pazar, saat 15:00’de. Program, her ay tekrarlanıyor.Tel: (0212) 243 50 51

Kitap Kurdu

Çocuklar İçin Shakespeare

17 kitaplık ‘Çocuklar İçin Shakespeare Uyarlamaları’nın ilk altı kitabı Çizmeli Kedi Yayınlarıtarafından Türkçeye kazandırıldı.

Annemle Babam Arkadaş Olduklarını Unutunca (4 YAŞ ÜSTÜ)
Boşanma sürecinin çocuğu nasıl etkilediği, bu süreçte çocukların yaşabileceği kaygı ve kuşkuları gene çocuk gözünden tasvir eden bir kitap. 4 yaş üstü çocuklar için uygun.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Raquel Aşkaner HABİB Zamane Çocukları
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008