gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa Ünlü saksafoncu Jan Garbarek Cemal Reşit Rey’de!
Ünlü saksafoncu Jan Garbarek Cemal Reşit Rey’de!

Ünlü saksafoncu Jan Garbarek Cemal Reşit Rey’de!

İskandinav cazının babası Jan Garbarek, her biri usta müzisyenlerden oluşan dörtlüsüyle İstanbul’da! 40 yılı aşkın başarılı müzik kariyeri, sayısız albüm ve projesiyle dünyanın en önemli caz üstatlarından biri olan Garbarek, 24–25 Şubat’ta Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’na, İstanbulluları büyülemeye geliyor. Biletler CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te!

Nancy Azarbad Artium Art Gallery’de

Artium Art Gallery, 10 Şubat – 1 Mart tarihlerinde, ‘Ustalar ve Yükselenler II’ adlı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Çağdaş sanatın usta ve genç isimlerinin yer aldığı sergide; Nancy Azarbad, Nedim Günsür, Ferruh Başağa, Devrim Erbil, Ekrem Kahraman, Mustafa Ata, Mustafa Horasan, Yiğit Yazıcı, Barış Sarıbaş, Seydi Murat Koç, Çağatay Odabaş ve Serdar Akkılıç gibi isimlerin farklı dönem eserleri yer alıyor.

Resim ve özgün baskılardan oluşan sergide belirli bir temaya bağlı kalmadan, her sanatçının kendine özgün konu ve tekniklerine yer veriliyor.

Tel: 0212 - 227 75 93-94

Ankara Ertan Sahne Sanat Tiyatrosu ‘İŞ ADAMI’nı ağırlıyor!

Yazar Yakup Almelek’in ‘İŞ ADAMI’ adlı oyunu New-York Off off Broadway’den sonra şimdi de Ankara Sahne Sanat Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneye koyuluyor!

Ankara Devlet Tiyatrosu eski genel müdürlerinden Mine Acar tarafından sahnelenen oyunda Ata Çağdaş Yıldırım, Bulut Aydoğdu, Burçin Özsarı, Erengül Öztürk, Ezgi Özten, İlker Pullu, Orçun Erbil ve Tanzer Hacıraifoğlu rol alıyor. Müzikleri Serdar Çevik, dekoru Murat Kaya tarafından yapılan ‘İş Adamı’ adlı oyun kış sezonu boyunca izleyici ile buluşmaya devam edecek.

Paris Combo ilk kez İstanbul’da

Paris’te sinema eğitimi aldıktan sonra müziğe 80 sonlarında post-punk gruplarıyla başlayan ve rock grubu Les Endimanchés‘ta yer alan Belle Du Berry ve David Lewis’in kurduğu Paris Combo, Fransız Kabaresi tadında ve müziklerinde rumba’dan Flamenko’ya kadar müthiş çeşitlilikler barındıran bir pop grubu. Belle Du Berry’nin Paris Combo için yazdığı ilk şarkı ‘İstanbul’.  Grup, 16 Şubat’ta İş Sanat’ta Türk müzikseverlerle ilk kez görücüye çıkacak.

Reyan Geron otistikler için çizdi

CKM Kültür Merkezi,13- 20 Şubat tarihleri arasında SEBA_ART Galerisi’nin düzenlediği karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Aralarında Reyan Geron, Ayten Çetiner, Ekmel Kaçar, Semra Ayyıldız, Sebahat Usta, Sevinç Erdoğan, Zehra Ergun ve atölye dışından Emel Dinç gibi sanatçıların bulunduğu etkinlikten elde edilecek gelir, TODEV aracılığı ile Türkiye Otistikleri yararına kullanılacak.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Tuna SAYLAĞ Sanatta kısa kısa tunasaylag@gmail.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008