gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Arap Birliği’nden BM’ye Suriye için yardım çağrısı
Arap Birliği’nden BM’ye Suriye için yardım çağrısı

Arap Birliği’nden BM’ye Suriye için yardım çağrısı

Arap Birliği, Suriye’deki kaosa son vermek için Birleşmiş Milletler’den barış gücü yardımı istedi. Arap Birliği Suriye’deki karmaşaya bir çare ararken, pek çok İslami grup Suriye hükümetine karşı Cihad çağrısında bulundu.

Arap Birliği ile BM arasında yapılan toplantıda Arap Birliği Genel Sekreteri Nabil El Arabi çatışmanın diyalog yoluyla halledilmesi gerektiğini savundu, “Politik uzlaşma olmazsa çözüme kavuşulamaz,” dedi.

Toplantı sonunda hazırlanan tasarıda Arap Birliği Suriye ile iletişim kanallarının açık olması gerektiğini savunurken, Suriye’deki muhalefete tüm partileri birleştirme görevi verdi. Ancak, Birlik’teki üyeliğinin askıya alındığı gerekçesini öne süren Suriye hükümeti bu tasarıyı reddetti.

 

 

6382 Geçtiğimiz yıl NASA’ya astronot eğitimi için başvuran kişi sayısı. Bu sayı 1978’den beri en yüksek sayı.

27.000.000.000$ ABD 2012 Ocak ayı bütçe açığı. 2011 yılına göre, 2012 yılı başında bütçe açığında yüzde 46’lık bir düşüş yaşandı.

Meksika yeni liderini selamlıyor

Josefina Vazquez Mota, Meksika’nın Milli Hareket Partisi (PAN) liderliğini kazandı. Haziranda yapılacak başkanlık seçimlerine aday olan Mota, ülkedeki üç parti arasında ilk ve tek kadın aday.

Romanya, hükümet bunalımı yaşıyor

Romanya Başbakanı Emil Boc görevden alındı. Sebep olarak ise uyguladığı kemer sıkma politikalarına halkın sert tepkisi gösterildi. Cumhurbaşkanı Traian Basesecu, Boc yerine İstihbarat Servis Başkanı Mihai Razvan Ungureanu’yu başbakan olarak atadı.

Çin’de su kirliliği alarmı

Çin bir ay içinde ikinci su kirliliği alarmı verdi. Su işlerinden sorumlu ilgili resmi makamlar iki hafta boyunca su kirliliği konusunda rapor vermedikleri için tutuklandı. Suyun kirli olduğu, zehirli kimyasal maddenin Şangay yakınlarındaki Yangzi Nehri’ne sızması sonucunda anlaşıldı.

Somali’de sefalet devam ediyor

BM Somali’de açlığın sona erdiğini ancak halkın üçte birinin acil yardıma ihtiyacı olduğunu bildirdi. Haziran ayında açlık resmi olarak ilan edildiğinden bu yana on binlerce insan hayatını kaybetti. Yardım çalışmaları, El Kaide bağlantılı grup olan Şababa tarafından pek çok kez engellendi.

Haftanın Politikac›s›

Avrupa’nın en önemli siyasetçilerinden kabul edilen İtalya Başbakanı Mario Monti ülkesini ve komşularını ekonomik sıkıntıdan kurtarmaya çalışıyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Süzet DALVA
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008