gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrail hedeflerine saldırı
İsrail hedeflerine saldırı
Pazartesi günü Tiflis ve Yeni Delhi’de bulunan İsrail büyükelçilik çalışanlarına yönelik saldırılarda ölen olmadı ancak aralarında bir diplomat eşinin de bulunduğu dört kişi yaralandı

Gürcistan’ın Tiflis ve Hindistan’ın Yeni Delhi şehirlerinde pazartesi günü İsrailli hedeflere yönelik gerçekleştirilen saldırılarda dört kişi yaralandı. Gürcistan’da İsrail’in Tiflis Büyükelçisi İsak Gerberg’in aracına yerleştirilen bomba etkisiz hale getirilirken, Yeni Delhi’de İsrail büyükelçilik binası yakınında bulunan ve bir elçilik görevlisine ait araca yerleştirilen bombanın patlamasıyla aralarında bir diplomat eşinin de bulunduğu dört kişi yaralandı. Hastaneye kaldırılan diplomat eşi Tal Yehoshua Koren’in bilincinin açık olduğu ifade edildi. Polis saldırının Koren’in çocuklarını arabayla okula götürdüğü sırada düzenlendiğini belirtti. Hint polisi, patlayıcıyı arabaya yerleştirdiğinden şüphenilen motosikletli bir kişiyi aradıklarını açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu saldırılardan dünyaya terör ihraç ediyor dediği İran’ı ve Hizbullah’ı sorumlu tuttu. Netanyahu, parti toplantısında yaptığı konuşmada, Azerbaycan, Tayland ve benzeri birçok yerde Yahudilerin ve İsraillilerin hedef alındığını belirterek, “Her seferinde saldırıların arkasından İran ve Hizbullah çıkıyor,” diye konuştu. Tahran ise bu suçlamaları reddetti. İran’ın Yeni Delhi Büyükelçisi Mehdi Nebizadeh, “İran her türlü terör saldırısını kınar, bu suçlamalar tamamen yalan,” dedi.

Türkiye, Hindistan ve Gürcistan’daki İsrail Büyükelçilikleri’ne yapılan saldırıları kınadığını açıkladı. Terörün her çeşidine karşı olduklarnı belirten Dışişleri Bakanlığı, yaralılara acil şifa dileklerini iletti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008