gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
EJC Başkanı Kantor’a Legion d’Honneur
Azınlık haklarının korunması, dinlerarası ilişkilerin geliştirilmesi, ırkçılık ve antisemitizme karşı mücadele, daha hoşgörülü bir Avrupa yaratma yönündeki çabası nedeniyle Dr. Moshe Kantor, Chevalier Dans L’Ordre National de la Legion d’Honneur ödülüne layık görüldü

European Jewish Congress (EJC) Başkanı Dr. Moshe Kantor, 24 Ocak Salı akşamı düzenlenen bir törenle Napoleon Bonaparte tarafından tahsis edilmiş en saygın ödülle onurlandırıldı. Daha önce bu ödüle layık görülen kişiler arasında modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth ve ABD Başkanı Dwight D. Eisenhower bulunuyor.

Moshe Kantor ödülünü Fransa’nın AB Temsilcisi, Büyükelçi Philippe Etienne’den aldı. Moshe Kantor bu saygın ödüle, azınlık haklarının korunması, dinlerarası ilişkilerin geliştirilmesi, ırkçılık ve antisemitizme karşı mücadele, daha hoşgörülü bir Avrupa yaratma yönündeki çabası nedeniyle layık görüldü.

Avrupa Yahudiliğinin çatı kuruluşu işlevini gören European Jewish Congress’in Başkanı Kantor, bu ödülü almaktan onur duyduğunu ifade etti ve “Bu ödülü Avrupa’da var olan ayrımcılık ve hoşgörüsüzlüğe karşı çalışmamın bir farkındalığı olarak algılıyorum. Yıllardır Avrupalı liderleri ırkçılık ve antisemitizme karşı yeni yasaları yürürlüğe koymaları yönünde ikna etmeye çalışıyorum” dedi.

Avrupa’da antisemitizmin yükselişte olduğuna da değinen Kantor, “İnsanların düşündüğünün aksine, ne yazık ki Auschwitz’den sonra antisemitizm yok olmadı. Bu tehlikeye karşı mücadeleden herkes sorumlu olmalıdır” şeklinde konuştu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008