gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrail’de işsizlik oranı düştü
İsrail’de işsizlik oranı düştü
İsrail’de işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesine indi. İşsizlik oranı Ocak 2011’den itibaren ayda ortalama yüzde 0,1 ile 0,2 oranında düşerek yüzde 5’e geriledi

İsrail İstatistik Bürosu’nun raporuna göre, Ekim 2011’de yüzde 5 olan İsrail’in işsizlik oranı tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kaydedildi. İsrail İstatistik Bürosu, önceki ayları da göz önüne alarak, işsizliğin Ocak 2011’den itibaren ayda ortalama yüzde 0,1 ile 0,2 oranında düştüğünü belirtti.

Birçok ekonomist işsizliğin azalmasını olumsuz sebeplere bağlıyor. İşsizlik ile ilgili yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre birçok kişi iş gücünden ayrılıyor, bu da doğal olarak işsizlik oranlarını düşürüyor. Psagot Investment House şirketinin Makroekonomi Uzmanı Araştırma Müdürü Ori Greenfeld, bu istatistiklerin gerçeği tam yansıtmadığını belirterek, “işsizlik oranındaki bu düşüş, işgücüne katılımın düşmesinin matematiksel etkisinden de kaynaklanabilir. İsrail İstatistik Bürosu, işgücüne katılmak isteyenlerin arasında kaç kişinin iş aradığını analiz ediyor. Eğer insanlar iş aramaktan vazgeçmişlerse, işsizlik oranı da buna bağlı olarak düşüyor. Şu an bir yavaşlama sürecindeyiz. Gelecekte işsizlik artabilir” dedi.

İsrail Maliye Bakanı Yuval Steinitz ise, işsizlik oranını tarihi seviyesi olan yüzde 5’e indirmiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti. Bakan, “Bu, hükümetin kriz yönetimi politikasının bir sonucudur. Avrupa’da gittikçe derinleşen krizin gölgesinde, gelecekte de işsizlik oranının bu seviyelerde kalması için bir yandan ciddi bir şekilde mali politikalardaki sorumluluğumuzu sürdürmeli, öte yandan da yatırımları ve ekonomik büyümeyi desteklemeliyiz” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008