gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Torunuma mektuplar-30 /Hoşgeldin kız kardeşim!
Torunuma mektuplar-30 /Hoşgeldin kız kardeşim!

Benim canım torunum, kutlu olsun, sevgili kız kardeşin Maya Sara dünyaya geldi. Sevgili Guy, henüz 22 aylık olduğun için pek ayırdında değilsin ama, annen ve baban sana ömrünün en değerli armağanını verdiler. Bir kız kardeş!

Bir kardeş, insanın yaşadığı sürece sahip olacağı en değerli hazinelerden biridir. Bir kardeş, can yoldaşıdır, gönül sırdaşıdır, insanın en büyük yandaşıdır. Bir kardeş; sana karanlıkların içinde ışık tutandır, iyi gününde seninle gülen, kötü gününde seninle el ele ağlayandır.

Bir kardeş; sudur, havadır, ekmektir, hayatı paylaştığın dostundur. Bir kardeş; anan baban için el ele sevinç duyduğundur, acı çektiğindir. Bir kardeş; kutsaldır, koşulsuz sevilir, insanın hayatına anlam katar.

Kutlusun Guy David, ömrünün hemen ilk başlarından, son demine değin yanı başında sevgiyle duracak bir kardeşe sahip oldun.

Sevgili Guy, daha ilk mektubumu yazdığım zaman dün gibi… Zaten fazla zaman geçtiği de söylenemez! Sadece 22 ay olmuş… Henüz iki yaşında bile değilsin ama, artık yeni bir unvanın var: “Ağabey”. Ağabey olmak kolay değil! Bunun sorumlulukları var. Artık okuldan eve gelince önce Maya’yı soracak, onu öpeceksin. Emzikleri, biberonları paylaşacaksın. Sonra yatak odana oda arkadaşı gelecek… Onunla oyunlar oynayacaksın, sohbetler edeceksin, ona bir şeyler öğreteceksin. Ona kızacaksın, saçını çekip kavga edeceksin. Sonra tombul yanağından öperek barışacaksın.

Bir gün gelecek büyüyeceksiniz. Maya senin en değerli dostun ve sırdaşın olacak. Onsuz bir hayatı düşünemeyeceksin bile. Onu gözetecek, koruyacaksın. Bazen ona kızacaksın, sırtını döneceksin, küseceksin, ama birkaç dakika sonra dayanamayıp, sarılıp öpeceksin.

Guycığım, yıllar su gibi akıp gidecek. Aşık olacaksınız, dertlenip sevineceksiniz. Gece fısıltıysa birbirinize içinizi dökeceksiniz. Teselli edecek, akıl danışacaksınız. Biliyor musun bazen kardeşinin aklı sana herkesten üstün gelecek, anne ve babandan bile fazla… Onu o kadar çok seveceksin ki, onsuz bir hayatı düşlemek bile istemeyeceksin.

Maya, senin gibi yakışıklı abisi olduğu için seninle gurur duyacak. Seni her zaman el üstünde tutacak. Sen onun sevgi ışığı ve hayat rehberi olacaksın.

Anlayacağın Guy, artık dolu dolu, yoğun ve mutlu bir hayat seni bekliyor. Bu hayatta, gün gelip mutlu olacak, zaferler tadacak, gün gelip hezimete uğrayacak, hayal kırıklıkları çekeceksin. Yaşamın gidişatı içinde karşılaşacağın mutluluk ve sıkıntılarda yanında hep bir omuzdaşın olacak. Bu omuzdaşı ömrünün her durağında yanı başında bulacaksın. Seninle sevinçten havalara uçacak veya üzüntüyle başını omzuna dayayacak. Birlikte hayatın acımasızca dönen yel değirmenlerine karşı kılıç sallayacaksınız. Aynı ordunun iki neferi olacaksınız. Anne ve babanıza her zaman sevgi ve saygı gösterecek, onları başınızın tacı edeceksiniz. Anne ve babasının hayır ve iyilik dualarını alan çocuklar, her zaman mutlu, gururlu ve başları dik yaşarlar.

Aile birliğinizi asla bozmayın. Kimsenin aranıza girmesine, sevgisizlik aşılamasına izin vermeyin. Asla birbirinizi kıskanmayın. Birinizin mutluluğu, diğerinizin bayramı olsun. Birbirinizi koruyun, kollayın, sımsıkı, el ele, yan yana durun. Hayatın fırtınalarını birlikte karşılayın, dallarınızı rüzgâra karşı birlikte koruyun. Ağacınızın köklerini, sevgi ve şefkatle sulayın ki, meyveleriniz lezzetli ve olgun olsunlar.

Birbirinizin güneşi olun, ısıtın. Yağan yağmurlarda birbirinize şemsiye olun. Birbirinizi kötülüklerden koruyun. Temeliniz sağlamsa, sizi kimse yıkamaz. Ailenizden alacağınız değerleri, yeni güzel değerler katın. Anne ve babanızı her zaman mutlu edin. Onların ömrünü şeref, gurur ve kahkaha ile doldurun.

Sevgili Guy David ve Maya Sara, mutluluk şarabını her zaman birlikte için.

Size, hayatınıza LeHayim!

Sizi çok seven babaanneniz Sara

4 Ekim 2011 – Tel Aviv

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sara YANAROCAK syanarocak@yahoo.com.tr
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Benim canım torunum, kutlu olsun, sevgili kız kardeşin Maya Sara dünyaya geldi. Sevgili Guy, henüz 22 aylık olduğun için pek ayırdında değilsin ama, annen ve baban sana ömrünün en değerli armağanını verdiler. Bir kız kardeş!

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008