gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Mitt Romney: İsrail’e yardımı arttıracağım

ABD’de Cumhuriyetçilerin güçlü başkan adaylarından Mitt Romney, dış politika ile ilgili yaptığı ilk konuşmasında İsrail’e destek vereceğini açıkladı.

ABD’de başkanlık seçimleri yaklaşırken seçim kampanyaları da giderek hız     

kazanıyor. Cumhuriyetçi Parti’nin Başkanlık aday adaylarından Mitt Romney Amerikalı Yahudi seçmenlerin gönlünü alacak bir açıklama yaptı. Romney, seçildiği takdirde İsrail’e yapılan savunma yardımını arttıracağını, ABD’nin İran’ın İsrail’e saldırması karşısında caydırıcı olacağını vaat etti.

Massachusetts eski Valisi olan Romney, Ayetullahların kontrolünde olan bir İran’ın nükleer silah sahibi olmasını da ‘kabul edilemez’ olarak nitelendirdi. Romney, nükleer silah sahibi bir İran’ın İsrail’in varlığına tehdit olacağı gibi, diğer komşularını da tehdit edeceğini, Hürmüz Boğazı’ndan geçen petrol trafiğini tekeline alacağını, hatta tüm dünyaya şantaj yapabileceğini söyledi.

Romney ayrıca Obama yönetiminin İsrail politikasını da eleştirdi. Şu andaki Obama yönetiminin kararsız ve hatta İsrail’in yok etmek isteyenlere destek verecek bir tavır sergilediğini söyledi.

Romney’in dış politikayla ilgili yaptığı bu ilk önemli konuşmada İsrail’e önem vermesi dikkat çekti. Dikkat çeken bir diğer konu da Romney’in konuşmasından bir gün önce yayınladığı dışişleri ile ilgili danışmanlarının listesinde çok sayıda İsrail yanlısı ismin yer alması oldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
ABD’de Cumhuriyetçilerin güçlü başkan adaylarından Mitt Romney, dış politika ile ilgili yaptığı ilk konuşmasında İsrail’e destek vereceğini açıkladı.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008