gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Bayram kutlama mesajları

29-30 Eylül günleri kutladığımız Roş Aşana Bayramı nedeniyle devlet büyükleri ve  çeşitli kurumları Hahambaşı Rav İsak Haleva nezdinde Türk Musevi Cemaati’ne  tebrik mesajı yolladılar. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış mesajında “Bu yıl miladi takvimin 29-30 Eylül tarihlerine gelen bu özel günlerde, Musevi dini mensupları kutsal bayramlarını kutlamak için bir araya gelirken, eşimle birlikte şahsınız nezdinde tüm Musevi vatandaşlarımızın Roş Aşana Bayramı’nı kutluyor, sağlık ve mutluluk dolu nice yıllar diliyorum.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ise gönderdiği mesajda “Sayın Rav İsak Haleva; Cemaatinize mensup hemşehrilerimin Roş Aşana Bayramını en içten duygularımla şahsım  ve tüm İstanbullular adına tebrik ediyorum. Dünya üzerinde yaşanan gelişmeler barışa duyduğumuz özlemi günümüzde daha da arttırırken, bayramların ülkemize ve tüm insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Hahambaşı Rav Haleva’yı bizzat arayarak bayram tebriklerini sundu.

Ayrıca Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Rauf Alp Denktaş, Fatih İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Kültürlerarası Diyalog Platformu Genel Sekreteri Dr. Muharrem Atlığ, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkan Yardımcısı Cemal Uşak, Antakya Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder ve Diyarbakır Sur İlçe Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş da birer kutlama mesajı yolladılar.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008