gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ey erkek, neredesin?

Masallarda hep yakışıklı, ateşler içinden geçen, ejderhaları yenen güçlü bir erkek anlatılır. Ne yalan söyleyeyim en büyük fantezimin baş kahramanıdır o erkek! Ancak masallardaki gibi gidip bir ejderha öldürmesini istemem. Yaşayan hiç bir canlıyı benim için öldürmesine gerek yok. Zaten masalda da gerçekten ölen kimse yok, verilmek istenen mesaj başka.

Masaldaki adamın savaşı kendi egosuyla aslında. İçinden geçtiği ateşler aşkın yakıcı kuvvetini anlatırken, ejderha erkeğin inadını, saçma huylarını ve maçoluğunu temsil ediyor. Âşık bir erkeğin kendini tamamen kadına teslim edebilmesi, kendini aşka teslim edebilmesi için kendi içindeki canavarları yenmesi lazım.

İşte böyle bir erkek, tüm içsel engellerine rağmen kadınının, aşkın peşinden giden erkek biz kadınların fantezilerini süsleyen! 

***

Gerçek erkek, sanıldığı gibi bir sürü kadınla birlikte olan erkek değildir. Kadim öğretilerden kimileri erkeğin spermini boşa harcamaması gerektiğini söyler. Bu sürekli karısını hamile bırakmak demek değildir. Bu kadınını memnun etmek, ancak memnun ederken belirli yöntemlerle kendini kontrol edebilmeyi öğrenmek demektir. Ve spermini boşa harcamamak erkeğin spermini çok özel bir kadına çok özel çocuklar için vermesi demektir. Gerçek erkek ondan bundan çocuk yapan, kadından kadına giden değildir. Gerçek erkek tek bir kadın için, o çok özel kadın için kendi içindeki dağları delen, kendi hırslarını, sözüm ona doyumsuz cinselliğinin tüm enerjisini tek bir kadına yöneltebilendir. Cinsel ejderhasının ateşiyle tek bir kadını memnun edendir.

Tantrayı kendine yol edinmiş bir kaç kişide gözüme çarpan modernliği Tantra ile birleştirip bunu önüne gelenle birlikte olmak için kullanıyor olmaları. Oysa Tantra aşkçıdır. Tek bir kişinin derinliğinden geçerek ermekten bahseder. Onu bunu birer gece tanıyarak hiç bir yere varamaz insan. Birini onun ruhunu tanıyana, bilene kadar, sevişirken iç içeyken meditasyon yaparak gerçek birleşmeyi anlatır Tantra. Yoksa sadece boşalmamak da değildir söylemek istediği.

***

Kadın doğası gereği aşka daha açıkken, erkek bunun için savaşmalıdır. Ah o yakışıklı erkek, ejderhalara boyun eğdiren, kılıcıyla kendi karmaşık zihnini bileyen erkek… Hayallerin adamı. Gerçek Romeo.

Nerede günümüzde o erkek? Erkekliği saçma saçma maçolukla karıştıran erkek müsvetteleriyle dolu etraf. Nerede kadınını yumruğuyla değil de kalp gücüyle korkutacak o adam! Bak kızım, aşk yürek gerektirir, var mısın yok musun diyen insan!

Erkek dediğin duygularıyla dans eder. Erkek dediğin gitarını eline alıp sesindeki duygu gücüyle seni cezp eder. Erkek dediğin geniş omuzlarıyla seni korkutmak yerine sana güven verir. Kocaman ellerinde minicik bir papatya ile sana gelir. Erkek dediğin zat en çok kalp kasını çalıştırandır. Ve kadınına bu şevkle aşk yapar. Gerçek erkek gücünü ruhundan alır.

Nerede ah nerede, bu erkeği göreniniz var mı? Varsa gelsin, kırmızı halıları çoktan dolaptan çıkarma vakti geldi… Kadınlar olarak uzun süreden beri bu mahluka hasretiz.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nuia Mana ŞAL"AUM" haber@salom.com.tr
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008