gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Dost sofralarına BarınYurt imzası
Dost sofralarına BarınYurt imzası

Geçtiğimiz Ağustos ayında, önce Türk Musevi Cemaati’nin Neve Şalom Kültür Merkezi’nde her yıl düzenlediği geleneksel iftar yemeğine, ardından da Arkeoloji Müzesi’nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk kez katıldığı Cemaat Vakıflarınca gerçekleştirilen iftar yemeğindeydim.

Bu dost sofralarda Türkiye’nin yüksek tirajlı gazetelerinin değerli yazarlarıyla sohbet etme olanağı bulduk.  Kâh gazetemizin yazı politikasından ve içeriğinden, kâh cemaatimizden söz ettik… Kendimizi bir kez daha doğru tanıtmak açısından, bundan daha uygun bir ortam olamazdı.  Laf lafı açarken her iki organizasyonda da konuklar ikram edilen yemeklerin ne denli lezzetli olduğunu dile getirdiler.  Nitekim bu durum Arkeoloji Müzesi’nde masayı paylaştığım Hasan Çelik’in de dikkatini çekmiş… Çelik,  ikramları o kadar beğenmiş olacak ki,  haberi aktardığı köşe yazısını “Tarihi iftarın yemekleri Musevilerden” başlığı altında vermeyi uygun bulmuş…  Çelik yazısında “Yemekte çok ilginç bir şey dikkatimi çekti. İftar yemekleri bir Musevi hayır kurumu olan “Barın Yurt” tarafından hazırlanmış. Lezzeti ve sunumuyla herkesin takdirini kazanan yemeklerin bir Musevi kurumu tarafından sağlanmış olması bence son derece önemli… (…) Türkiye ile İsrail arasındaki ilişkiler ne kadar bozulursa bozulsun bu durumun ülkemizde yaşayan Musevilere yönelik bir anti semitik hava yaratmaması çok önemli. Nitekim Türkiye’nin asli unsurları olan ve uygarlığımıza büyük katkıları olan Museviler dün mutfakta da ne kadar başarılı olduklarını gösterme fırsatı buldular” ifadesini kullandı. Çelik yazısını, çok beğendiği mönüyü vererek sonlandırdı.

Aynı iftar sofrasının masa dekorasyonunu Lina Sadok üstlenmişti. Sadok’un  peçetelerin üstüne kullandığı semazen süslü zincirler konukların beğenisini topladı.

300 kişinin katıldığı bir organizasyona BarınYurt  La Casa Catering, büyük bir otelin mutfağının profesyonelliğini aratmayacak ihtimam ve güzellikte, herhangi bir aksaklık olmaksızın  servis verdi.

Bizler de gerçekten gurur duyduk… Hep dost sofralarında iyilikler için hizmet sunmalarını dileriz…

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
İlgili Haberler
Henüz haber için yorum yapılmadı.
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008