gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Aldo Perahya Turnuvası’nda sürpriz ödül töreni
Aldo Perahya Turnuvası’nda sürpriz ödül töreni

Yıldırımspor Tesisleri’nde her yaz birbirinden güzel görüntülere sahne olan ve hem gençler hem de orta yaşlı üyeler tarafından büyük ilgi gören Aldo Perahya Spor Turnuvaları geçtiğimiz hafta tamamlandı. 

Geleneksel Aldo Perahya Turnuvası futbol, basketbol, voleybolun yanı sıra, her sene olduğu gibi scrabble turnuvası da yapıldı. Madalyaların dağıtıldığı günde yıllar önce kaybettiğimiz Aldo Perahya’nın yakınları da vardı. Turnuvanın mimarlarından Rıfat Perahya ise her sene olduğu gibi törende yerini aldı. Bu anlamlı günü daha da güzelleştirmek için ise konuk olarak İbrahim Kutluay’ı madalya törenine çağırdı. Gencinden yaşlısına herkes kendisiyle fotoğraf çektirdi. Turnuvaya katkıda bulunan isimler ise şöyle;

Basketbol: Faruk Gabay, Yılmaz Karakoç, Sait Hoca

Futbol: Yakup Altaras, Erol Yener, Ceki Berker, Sami Morhayim, Numan Hoca

Voleybol: Mustafa Koçik

FUTBOL TURNUVASINDA FİNALDE BÜYÜK HEYECAN: 5-5

Aldo Perahya Futbol Turnuvası, bu sene geçtiğimiz senelere göre daha az ilgi gördü. Turnuvanın gediklileri Dream Team ve Ankaragücü’nün olmadığı turnuvaya, son yıllarda sürekli kendilerine ilk sıralarda yer bulan Limoneka ve Galatasaray takımları damga vurdu.

Turnuva dörder takımlık iki grupla başladı. A Grubu’nda Galatasaray takımı farklı skorlu galibiyetler alarak rahat bir şekilde grubu birinci tamamlamayı başardı. Grupta, ikinci sırayı ise Delican takımı aldı. B Grubu’nda ise Limoneka tüm maçlarını kazanarak bir üst tura atlamayı başardı, onların ardından ikinci sırayı Boca Juniors takımı aldı.

Grupların tamamlanmasının ardından yarı final maçlarına geçildi.  Galatasaray, Boca Juniors’ı rahat geçerken, Limoneka-Delican maçını penaltı belirledi ve Limoneka bir üst tura atlamayı başardı.

Bu seneki final maçı ise her senekinden farklı bir görüntüye sahne oldu; çünkü Galatasaray ve Limoneka oyuncuları, geçtiğimiz yıl ikinci olan Naranjas ekibinin oyuncularıydı. Yani, geçen yılın takım arkadaşları, bu sene finalde bu sefer farklı formalar altında sahadaydı. Büyük bir çekişmeye sahne olan maçın normal süresi 5-5’lik eşitlikle tamamlandı. Uzatmalarda da gol olmayınca, seri penaltı atışlarına geçildi. Limoneka kalecisi İlay Geron’un kurtardığı üç penaltı, Limoneka’yı birinciliğe taşıdı ve şampiyon Limoneka takımı oldu. Galatasaray ise ikincilikle yetinmek zorunda kaldı.

Öte yandan, Galatasaray en centilmen takım, yine Galatasaray takımından Beri Pardo en centilmen oyuncu seçildi.

Limoneka: İlay Gerone, İgal Ers, Dani Adil Kohen, Semy Eskenazi, Sani Kohen, Sami Ergalimidi, Silviyo Güzelbahar

Galatasaray: Berty Shalom, Beri Pardo, Shay Nahmias, Sami Morhayim, Rami Kandiyoti, Sinan Hobeş, İzel Kohener, Cem Kumru

BASKETBOLDA ‘BİRAZ KAŞERUT BİRAZ ŞABAT’ YİNE İKİNCİLİKLE YETİNDİ

Voleybol ve futbol gibi gruplar halinde oynanmayan basketbol turnuvası, sekiz takımın birincilik için yarıştığı lig bu sene çok çekişmeli geçti. Yaklaşık dört takımın birincilik için çekiştiği turnuvayı Viyana Kaplanları kazandı. Geçtiğimiz sene, son maçta aldığı mağlubiyetle ikinci olan Biraz Kaşerut Biraz Şabat, bu sene de son maçta Viyana Kaplanları’na karşı aldığı mağlubiyetle ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Kunduzlar aldı.

Viyana Kaplanları: Seymur Saporta, İzer Saporta, Nedim Bensusan

Biraz Kaşerut Biraz Şabat: Sami Habib, İgal Ers, İlay Gerone, Shay Nahmias, Sami Ergalimidi, Beri Pardo

Yıldızlar ve Junior kategorilerinde de sporculara madalyaları dağıtıldı.

VOLEYBOLDA AYNI TARİFE

Futbol ve basketbola göre yaş ortalaması daha fazla olan voleybol turnuvasında ise şampiyonluğu domine eden San Marino ekibi yine sahnedeydi. Turnuva boyunca gösterdikleri etkili oyunla, her sene olduğu gibi madalya almayı başardılar. İkinciliği ise her kategoride madalya almayı başarmış olan Limoneka (basketbolda Biraz Kaşerut Biraz Şabat) takımı aldı.

San Marino: Doğa Ataç, Deyvi Kazado, Doğan Levi, Metin Levi, Tuna Sevgi, Yılmaz Karakoç

Limoneka: İgal Ers, Dani Adil Kohen, Semy Eskenazi, İlay Gerone, Deniz Bensusan, Sani Kohen, Sami Habib

 Her sene olduğu gibi yazın sona ermesiyle birlikte,  gelenekselleşen Aldo Perahya Turnuvaları da sona erdi. Gençlerin kıştan turnuva için planlar yaptığı, takımlar kurduğu bu turnuvanın önümüzdeki senelerde de devam etmesi en büyük temennimiz. Rıfat Perahya ve Perahya ailesine bu sene verdiği desteği artırmış olmasından ve yıllardır verdiği bu destekten dolayı teşekkür ederiz. Umarız her sene Aldo Perahya’yı anar ve spor turnuvalarına devam ederiz.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sami MORHAYİM
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yıldırımspor Tesisleri’nde her yaz birbirinden güzel görüntülere sahne olan ve hem gençler hem de orta yaşlı üyeler tarafından büyük ilgi gören Aldo Perahya Spor Turnuvaları geçtiğimiz hafta tamamlandı. 

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008