gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Scarlett Johansson’dan New York belediye başkan adayına destek
Scarlett Johansson’dan New York belediye başkan adayına destek

Haftanın Sayıları

3.400.000.000 Avustralya’da yeni bulunan fosilin yaşı.

78.000.000 $ Japonya’da Mart ayında meydana gelen deprem ve tsunami felaketinden sonra bulunan ve resmi yetkililere iade edilen para miktarı.

Hindistan’da değişim için açlık grevi

Hintli Anna Hazare, New Delhi hükümetini yolsuzlukla mücadele yasası çıkarmasını zorlamak için 15 günlük açlık grevine başladı. 78 yaşındaki eylemci Gandi tarzı giyimi ile başkentte on binlerce protestocu için umut ışığı olarak görülüyor.

Dominique Strauss-Kahn’ın davası reddedildi

New York mahkemesi, geçen mayıs ayında tecavüz iddiaları ile hakkında dava açılan IMF eski Başkanı Dominique Strauss-Kahn hakkındaki cinsel saldırı suçlamalarını düşürdü. ABD’de üç aydır ev hapsinde tutulan Kahn serbest bırakıldı ve pasaportu geri verildi. Bu karar Amerikan mahkemelerinde takipsizlik örneği olarak tarihe geçti.

Apple’ın kurucusu ve CEO’su istifa etti

Apple’ın kurucusu ve CEO’su Steve Jobs, Apple çalışanlarına bir mesajla istifa ettiğini açıkladı. Sağlık sorunları nedeniyle istifa eden Steve Jobs’un yerine Tim Cook getirildi. Dünyanın en değerli teknoloji şirketi Apple’ın yeni CEO’su ile ne kadar büyüyeceği merak konusu.

Hollanda Hükümetinde hacker tehlikesi

Hollanda Hükümeti, internet sitesinin güvenliği konusunda kesin bir bilgi veremiyor. Bu yapılan açıklama sonucunda hükümet servislerini ve kimlik doğrulayıcı DigiNotar’ı kullanan milyonlarca insanı şüpheye düşürdü. Hacker tehlikesi ile karşı karşıya kalan DigiNotar şirketi profesyonel alanda destek almayı kabul etti. Ancak Google ve onun gibi bazı web tarayıcıları DigiNotar tarafından sağlanan güvenlik sertifikalarını reddetmeye başladı.

Haftanın Politikacısı

ABD’de Cumhuriyetçilerden Ron Paul, savaş karşıtlığı ve ekonomideki yapıcı fikirleri ile Obama’ya karşı Amerikan siyasetinde etkili bir ses olarak kabul ediliyor.

Scarlett Johansson’dan New York belediye başkan adayına destek

Yahudi asıllı 26 yaşında genç oyuncu Scarlett Johansson, 2013 yılındaki New York Belediye Başkanlığı için Scott Stringer’ı desteklediğini açıkladı. Kampanyaya 5000 dolarlık destek vereceğini açıklayan genç oyuncu, Stringer’a sonsuz güveni olduğunu dile getirdi. New York doğumlu oyuncu ev fiyatlarının yüksekliği nedeniyle arkadaşlarının bu kenti terk ettiği için üzgün olduğunu belirtti. Oyuncu, Stringer’a destek vermesinin asıl nedeninin Manhattan’da erişilebilir uygun fiyatlı evlerin yeniden hayata geçmesi olduğunu açıkladı. Johansson, 5000 dolarını Stringer’ın kampanyasına vererek tüm arkadaşlarını buraya yönlendireceğini söyledi. 

51 yaşında Stringer 2006 yılından beri Manhattan ilçe başkanı olarak görevine devam ediyor. Bu görevden önce 12 yıl boyunca New York Devlet Meclis üyesi idi.

Haftanın Şoku

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’nin işadamı Giampaolo Tarantini ile yaptığı telefon konuşması basına sızdı. Berlusconi konuşmasında kendisine karşı açılan davalardan bıktığını söyleyerek ülkeyi terk etmeyi düşündüğünü dile getirdi.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Süzet DALVA
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008