gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
UÖMO mezunlarından yüzde yüz başarı
UÖMO mezunlarından yüzde yüz başarı

1 milyon 600 bin kişinin katıldığı üniversite giriş sınavında, Ulus Özel Musevi Lisesi mezunlarının %85’i devlet ve vakıf üniversitelerinin burslu bölümlerine yerleşti.

UÖMO Eğitim Koordinatörü Röne Kaspi, “LYS’de elde ettikleri başarının yanı sıra mezunlarımızın %75’nin ilk üç tercihine yerleşmiş olması bilinçli meslek ve üniversite seçimi yapmış olduklarını gösteriyor” dedi.

Seçkin eğitim kadrosuyla birebir eğitim imkânı sağlayan ve tercih aşamasında öğrencilerinin daima yanında olan Ulus Özel Musevi Okulları’nın Türkiye’de üniversite hedefi olan öğrenciler için doğru tercih olduğunu belirten Kaspi “Global ekonomiyi, hızla gelişen teknolojiyi ve gelişen sistemleri takip eden,  iletişimin önemini kavrayan gençler mesleği ön planda tutuyor ve buna göre üniversite tercihlerini yapıyorlar.  Son yıllarda öğrencilerin geleneksel meslekler dışında Kültür Yönetimi, Tasarım Mühendisliği, Ergonomi Mühendisliği, Haber Analistliği, Görsel Medya-Tasarım, Radyo-sinema-televizyon, Medya Promosyonculuğu gibi tercihler yaptığını gözlemliyoruz. Yeni açılan üniversiteler de mesleğe yönelme hususunda öğrencilere alanlarında iyi yetişebilmeleri için farklı imkânlar sunuyor. Biz eğitimciler de öğrencilerimizi bu doğrultuda yönlendirmeye çalışıyoruz” diyerek üniversite sınavında başarı geleneğini bozmayan öğrencilerini ve eğitim kadrosunu içtenlikle kutladığını belirtti.  

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
1 milyon 600 bin kişinin katıldığı üniversite giriş sınavında, Ulus Özel Musevi Lisesi mezunlarının %85’i devlet ve vakıf üniversitelerinin burslu bölümlerine yerleşti.

"/>
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008